آجاک - acak آینده پژوهی

۲ فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می روند

۲ فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می روند

به گزارش آجاک فضانوردان سازمان فضایی آمریکا (ناسا) امروز - یکشنبه - نخستین گام را در جهت افزایش صفحات خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی در یک پیاده روی فضایی ۲ نفره انجام می دهند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، کیت روبینز و ویکتور گلاور فضانوردان ناسا قصد دارند حدود ساعت ۶ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (آمریکا) برای انجام یک پیاده روی فضایی ۶ و نیم ساعته از ایستگاه بین المللی فضایی که در فاصله حدود ۲۵۰ مایلی بالای سطح زمین واقع شده است، بیرون بروند.
روبینز و گلاور در این پیاده روی فضایی تدارکات را برای نصب ۶ صفحه خورشیدی جدید آماده می کنند؛ ناسا می خواهد ارائه این صفحات خورشیدی را از ماه ژوئن (خرداد ۱۴۰۰) توسط کپسول باری اسپیس ایکس به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز کند.
اندازه این پانل های جدید کمی بیشتر از نصف اندازه هشت صفحه خورشیدی موجود در ایستگاه بین المللی فضایی به طول ۲۴۰ فوت (۷۳۱.۸۲ متر) است. اما با این وجود پنل های خورشیدی جدید به لطف پیشرفت در فناوری خورشیدی، انرژی بیشتری را ارائه خواهند داد.
ناسا اعلام نمود: آرایه های جدید در مقابل شش مورد از صفحات خورشیدی فعلی در ایستگاه بین المللی فضایی قرار می گیرند و کل برق موجود در ایستگاه فضایی را حدود ۳۴ درصد می افزایند.
کنی تاد معاون مدیر برنامه ایستگاه فضایی ناسا در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: تقاضای برق این ایستگاه فضایی به علت افزایش آزمایشات علمی بر روی این سکوی در حال چرخش در حال افزایش می باشد. طی دو سال گذشته، فضانوردان برای تأمین انرژی بیشتر، باتری های ایستگاه فضایی را به روز کردند.
وی اضافه کرد: صادقانه بگویم، ما امروز به دنبال نیرویی هستیم که در گذشته حتی رویای آنرا هم نمی دیدیم. ما تلاش می نماییم تا آنجا که می توانیم، همه کاربران مختلفی را که وارد این ایستگاه می شوند، جای دهیم.
اولین مأموریت کاملاً خصوصی به ایستگاه فضایی مقرر است در ژانویه ۲۰۲۲ از جانب شرکت فضایی Axiom Space مستقر در هوستون و توسط موشک فالکون ۹ شرکت فضایی اسپیس ایکس و کپسول «کرو دراگون» صورت گیرد.
طبق اعلام ناسا، روبینز و گلاور اصلاحاتی را برای نصب پانل های خورشیدی جدید ایجاد می کنند. این پروژه سومین راهپیمایی فضایی برای هر دو فضانورد خواهد بود. نخستین جفت آرایه های خورشیدی در این سکوی در حال چرخش در دسامبر سال ۲۰۰۰ مستقر شدند و بیشتر از ۲۰ سال است که برق نیروگاه ایستگاه فضایی را تأمین می کنند.
مطابق با اعلامیه مطبوعاتی ناسا درباره راهپیمایی فضایی، صفحات خورشیدی فعلی به خوبی کار می کنند، اما همانطور که انتظار می رفت، علائم تخریب را نشان می دهند، چونکه برای یک عمر مفید ۱۵ ساله طراحی شده اند.
ناسا بیستمین سال زندگی انسان ها را در ایستگاه فضایی در سال ۲۰۲۰ میلادی رقم زد؛ در آن زمان، ۲۴۲ نفر از ۱۹ کشور از این آزمایشگاه در حال چرخش که میزبان حدود ۳۰۰۰ آزمایش تحقیقاتی بوده، بازدید کرده اند.


1399/12/11
14:51:27
0.0 /5
388
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی