آجاک - acak آینده پژوهی
هشدار شورای عالی آب و هوای فرانسه؛

اینترنت نسل پنجم سبب افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می شود

اینترنت نسل پنجم سبب افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می شود

به گزارش آجاک شورای عالی آب و هوای فرانسه در زمینه اوضاع اقلیمی در گزارشی هشدار داد: استفاده از فناوری اینترنت نسل پنجم (5G) می تواند منجر به افزایش شدید مصرف برق و انتشار گازهای گلخانه ای شود.


به گزارش پایگاه اینترنتی hippocraticpost، این گزارش که اخیرا انتشار یافته است، نشان داد که شبکه های اینترنت نسل پنجم می تواند مسوول سه تا هفت میلیارد تن انتشار اضافی دی اکسید کربن در اتمسفر باشد.
طرح گسترش فناوری اینترنت نسل پنجم ۵G در فرانسه مورد بحث و مجادله قرار گرفته است. به سبب اطمینان نداشتن در مورد تأثیر شبکه بر سلامت و محیط زیست، دهها نفر از اعضای مجلس خواهان ایجاد وقفه در استفاده از آن شده اند.
گزارش جدید شورای عالی آب و هوای فرانسه نشان میدهد که این فناوری فقط نمونه کوچکی از مشکلات بزرگ تر و پنهان است.
انتشار کربن اضافی بیشتر از مراکز داده و تولید دستگاه های الکترونیکی جدید حاصل می شود.
اریک پیول نماینده گروه طرفدار محیط زیست در فرانسه Europe Écologie-Les Verts اظهار داشت: ما درخواست یک مهلت قانونی می نماییم و این درخواست امروز حتی بیشتر مورد توجه است، حالا شورای عالی آب و هوای اعلام نموده است که باید پیش از استفاده از این فنآوری، تأثیرات زیست محیطی آنرا ارزیابی نماییم.
این در حالی است که ارائه دهندگان شبکه تلفن معتقدند که این گزارش جنبه های مثبت خاصی را نادیده گرفته است که موجب می شود فناوری ۵G بسیار کارآمدتر از نسل های قبلی باشد.منبع:

1399/10/03
21:22:23
5.0 /5
750
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی