آجاک - acak آینده پژوهی

انتشار كتاب تازه ای از رضا داوری اردكانی

انتشار كتاب تازه ای از رضا داوری اردكانی

آجاک: کتاب «اخلاق در زندگی کنونی و شرایط اخلاقی پیشرفت و اعتلای علوم انسانی» نوشته رضا داوری اردکانی منتشر گردید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، این کتاب از مجموعه پروژه های «طرح جامع اعتلای علوم انسانی» در ۴۱۷ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۶۳هزار تومان توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی انتشار یافته است.
«بحران اخلاقی معاصر و وضع اخلاق در جهان»، «نظر اجمالی به اخلاق در تاریخ ایران»، «اخلاق کنونی از کجا آمده است؟» و «نسبت تاریخی میان علم و اخلاق» عنوان چهار بخش کتاب «اخلاق در زندگی کنونی و شرایط اخلاقی پیشرفت و اعتلای علوم انسانی» است.
در قسمتی از درآمد کتاب آمده است: این دفتر حاوی گزارش پژوهشی است درباره اخلاق و مقام آن در زندگی انسانی و وضعی که کشور ما پیدا کرده است و نسبتی که با علم و آموزش و پژوهش و به خصوص با علوم انسانی دارد.
همین طور در قسمتی از «سخن پژوهشگاه» می خوانیم: کتاب حاضر یکی از آثار برگرفته از طرح جامع اعتلای علوم انسانی معطوف به پیشرفت کشور است که حالا به محضر ارباب معرفت تقدیم می شود. طرح جامع اعتلا مجموعه پروژه هایی به هم پیوسته و مسئله محور است که بر اساس منشور پژوهشگاه در سالهای اخیر در خصوص در پیش گرفتن رهیافت بومی و کاربردی سازی علوم انسانی شکل گرفته و بر پایه خرد جمعی و تعاطی افکار خبرگان، نخست طی یک سال و نیم، از گذرگاه انجام فاز مطالعاتی و تدوین RFP عبور کرده، سپس وارد اجرای طرح ها شده است.

منبع:

1399/09/30
13:48:07
5.0 /5
535
تگها: پژوهش , كاربر
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی