آجاک - acak آینده پژوهی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به مناسب هفته پژوهش:

زیربنای نظام سلامت پاسخگو و مسئله محور، با پرورش پژوهشگر متعهد میسر می شود

زیربنای نظام سلامت پاسخگو و مسئله محور، با پرورش پژوهشگر متعهد میسر می شود

آجاک: به گزارش آجاک، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت هفته پژوهش، اظهار داشت: «زیربنای نظام سلامت پاسخگو و مسئله محور با پرورش پژوهشگر متعهد میسر می شود».


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با بیان اینکه امروزه اهمیت و جایگاه پژوهش در پیشرفت های علم پزشکی بر کسی پوشیده نیست، اظهار نمود: پژوهش یکی از مهم ترین نیازهای کشور برای دستیابی به توسعه پایدار می باشد.
وی ادامه داد: تقویت و توسعه زیرساخت های تحقیقات و فناوری در چند دهه اخیر، در برهه انتشار کرونا ارزش و جایگاه خویش را نشان داد و محققان کشور توانستند تبلور سال ها تلاش و دانش در حوزه پزشکی را با پاسخ مناسب و سریع به نیاز سلامت مردم نشان دهند. تولید و دریافت مجوز ۶ واکسن داخلی کووید ۱۹ و عرضه دستورالعمل ها و پروتکلهای درمانی و روش های پیشگیری، تهیه گزاره برگ های پاسخ سریع به سوالات روز مردم از دستورالعمل های بهداشتی گرفته تا واکسیناسیون سنین مختلف، معرفی سویه ها، داروهای اثرگذار و روش های پیشگیری همه و همه از دستاوردهای تحقیقات سلامت در این دوره به حساب می آید.
پناهی افزود: این تجربه پرارزش که با زحمت بسیار و فداکارهای بی شمار کادر بهداشت و درمان گرفته شده است، نشان دهنده اینست که بدون شک تحقیقات و فناوری در تنگناهای حساس می تواند گذرگاه های امنی را در میانه بحران ها فراهم آورد.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح کرد: ازاین رو باید این امکانات را شناسایی کرد و با اختصاص بودجه و سرمایه گذاری های ویژه آنرا ارج نهاد، چونکه بدون شک تحقیقات و فناوری چابک که با تقویت زیرساخت ها غنی شده باشد، بدون شک می تواند در دیگر عرصه ها هم پاسخگوی خواست و نیازهای کشور در جهت رشد و تعالی باشد.
به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پناهی خاطرنشان کرد: زیربنای نظام سلامت پاسخگو و مساله محور با پرورش پژوهشگر متعهد میسّر می شود و لازم است جهت استقامت و قوام ساختار تحقیقات و فناوری کشور و همچنین اعتلای علم و فکر ایران و ایرانی از علم اندوزی محققانه و نقادانه حمایت به عمل آوریم.
وی اظهار داشت: ضمن قدردانی و سپاس از تمامی زحمتکشان نظام سلامت کشور در جای جای میهن اسلامی؛ یاد و نام شهدای سلامت کشور گرامی داشته و به همین مناسبت هفته پژوهش را به همه پژوهشگران و صاحبان اندیشه تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم با تلاش، همت و رشد فناوری در سایه تحقیقات و ابتکارات شاهد موفقیت بیشتر در توسعه علم پزشکی در کشور باشیم.
منبع:

1401/09/27
11:17:59
0.0 /5
290
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی