آجاک - acak آینده پژوهی

طراحی و ساخت پنل سخت افزاری شبیه ساز پرواز در دانشگاه اراك

طراحی و ساخت پنل سخت افزاری شبیه ساز پرواز در دانشگاه اراك

به گزارش آجاك مركزی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه اراك موفق به طراحی و ساخت پنل شبیه ساز پرواز شد.


برپایه اعلام روابط عمومی دانشگاه اراك؛ دكتر ابوالقاسم دائی چیان عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه اراك طی طرحی پژوهشی یك پنل شبیه ساز پرواز را طراحی و بدنه سخت افزاری آنرا به مرحله ساخت رساند.
این طرح كاملا امكان بكارگیری در بخش دفاعی را دارد. خصوصیت این طرح مقرون به صرفه بودن آن است چون كه به دلیل هزینه و خطر بسیار زیاد نمی توان پرواز را در شرایط واقعی انجام داد. این برنامه به كاربران آموزش می دهد تا در مواقع خطر مثل زمین نشستن بدون موتور و نقص های كامل الكتریكی و هیدرولیكی توان كنترل شرایط را داشته باشند.
خصوصیت منحصر به فرد این طرح تجربه حس واقعی تر پرواز نسبت به طرح های مشابه است و با قابلیت دقیق تر شبیه سازی شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف، آموزش بوسیله آن پویاتر انجام می شود.
این شبیه ساز اصطلاحا دارای یك كنسول استاد است كه می تواند شرایط مختلف پروازی(مانند شرایط مختلف آب و هوایی و خرابی های مختلف در سیستم هواپیما) را برای كارآموز بوجود آورده و به كاربران آموزش می دهد تا نحوه كنترل هواپیما، اثرات دیگر سیستم های پرواز و نحوه كنترل هواپیما در شرایط و عوامل خارجی نظیر چگالی هوا، آشفتگی، باد، ابر، بارش و … را فرا گیرند.
برپایه این گزارش، این شبیه ساز همینطور در كنار آموزش به خلبانان می تواند در طراحی و توسعه هواپیما، و تحقیق در مورد خصوصیت های هواپیما و خصوصیت های كنترل حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرد.
هسته اصلی نرم افزاری این طرح؛ نرم افزار flight simulator است. البته نرم افزارهای زیادی برای ارتباط بهتر آن با سخت افزار و همینطور كنسول استاد برای آن طراحی شده است.
این پنل علاوه بر ایجاد زمینه آموزش خلبانی؛ بستری برای تفریح و سرگرمی هم فراهم آورده است.1398/12/27
20:13:51
5.0 /5
3111
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی