آجاک - acak آینده پژوهی
رییس دانشگاه خوارزمی اعلام كرد

درگیر شدن دانشگاهیان در حل ابرچالش ها انتظار امروز کشور

درگیر شدن دانشگاهیان در حل ابرچالش ها انتظار امروز کشور

به گزارش آجاک رئیس دانشگاه خوارزمی با تکیه بر این که امروزه انتظار است که دانشگاهیان در حل مسایل کشور درگیر شوند، اظهار داشت: این مورد موردی است که در گذشته نبوده ولی در سالهای اخیر در ابر چالش های کشور دست یاری به سمت دانشگاهیان و تیم های دانشگاهی دراز شده است.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا دکتر عزیزالله حبیبی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تکریم مقام پژوهشگران دانشگاه خوارزمی که به صورت آنلاین در محل این دانشگاه برگزار شد، اضافه کرد: سال جاری با عنایت به تعریف مأموریت های استانی حوزه پژوهش، ما در این عرصه هدایت، راهبری و هماهنگی و به مقصد رساندن مجموعه فعالیتهای پژوهشی را در دستور کار قرار دادیم.
وی ضمن اشاره به اقدامات دانشگاه خوارزمی در توسعه فناوری افزود: با استفاده از فضاهای موجود مراکز رشد در تهران و کرج و یک خانه خلاق برای رشته های علوم انسانی راه اندازی شده که هم اکنون آماده بهره برداری است.
حبیبی ابراز امیدواری کرد که این فضای جدید تحقیقاتی دانشگاه خوارزمی در دهه فجر سالجاری با حضور مسئولان استانی افتتاح شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی، ضمن اشاره به روند تکمیل مراکز رشد این دانشگاه تصریح کرد: به منظور جذب واحدها و هسته های فناور در دو نوبت فراخوانی را منتشر کردیم که با ارزیابی های انجام شده بعضی از هسته های فناور متقاضی پذیرش شدند تا در مراکز رشد دانشگاه مستقر شوند.
حبیبی با تکیه بر این که تحقیقات انجام شده باید بر موضوعات اجتماعی متمرکز شود، خاطرنشان کرد: انتظار امروز جامعه رجوع بیشتر به دانشگاه ها برای رفع معضلات کشور است؛ موردی که در گذشته نبوده است ولی در طول چند سال گذشته شاهد بودیم که در یکسری از بحران ها و ابر چالش های کشور از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و تیم های دانشگاهی طلب همکاری شد تا آنها راهکارهای فناورانه برای رفع چالش ها عرضه کنند.
وی ضمن اشاره به تاکیدات روسای سه قوه برای درگیر شدن دانشگاهیان در حل مسایل اجتماعی کشور، افزود: تحقق این خواسته احتیاج به سیستم و اتاق فکری دارد که مسؤول آن مشخص باشد و مأموریت های مشخصی را تعریف کنند.
منبع:

1400/10/24
12:20:40
0.0 /5
642
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی