آجاک - acak آینده پژوهی

دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش آجاك رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ نمود.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی طهرانچی طی بخشنامه ای، دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، رؤسای مراكز، مدیران كل سازمان مركزی، رؤسای استان ها، واحدها و مراكز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ نمود.
دكتر طهرانچی در این بخشنامه تاكید كرده است: با توجه به سیاست های كلان دانشگاه در حوزه امور پژوهشی و با هدف تقویت و توانمندسازی فرآیندهای پژوهشی به منظور حل نیازهای كشور، فراهم آوردن شرایط مناسب برای پژوهشگران در حوزه های مختلف و همینطور هدایت پژوهش ها به سمت نوآوری و تحقیقات كاربردی، تدوین دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در دستوركار پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه قرار گرفت.
یكی از مهم ترین منابعی كه امكان دسترسی سریع و آسان را به تحقیقات روز برای دانش پژوهان فراهم می آورد، نشریات دانشگاهی كشور است كه به توسعه و تكامل كمی و كیفی تحقیقات مدد رسانده و زمینه ساز حل مشكلات جامعه در زمینه های علوم مرتبط خواهد بود. در همین راستا، این دستورالعمل ابلاغ گردیده است.
اهداف اصلی ابلاغ دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شامل مواردی ازجمله ارتقای جایگاه علمی دانشگاه آزاد اسلامی در نظام های رتبه بندی بین المللی، حركت در راه تبدیل شدن به دانشگاه مولد علم، هدایت پژوهش ها به سمت تحقیقات نوین و معرفی دستاوردهای علمی، بهره مندی از منابع علمی پژوهشی توسط اعضای هیأت علمی، حركت به سمت ایجاد نظام نشر علمی در سطح ملی و بین المللی و تسهیل معرفی دست یافته های پژوهشی دانشجویان است.
در این بخشنامه تاكید شده است: گسترش و توسعه دانشگاه ها، تكثر و تنوع نشریات علمی كشور را ایجاب می كند و با عنایت به اینكه پشتیبانی از مسؤلان نشریات علمی از اولویت های راهبردی دانشگاه است، لازم است مسؤلان دانشگاه در حوزه های مختلف اهتمام ویژه نسبت به اجرای صحیح، دقیق و به هنگام این شیوه نامه داشته باشند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی حمایت مالی نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار واحدها و مراكز دانشگاهی قرار گرفته و شامل مواردی ازجمله میزان تشویقی، مزایای عوامل اجرایی، میزان حق الزحمه آماده سازی و حق الزحمه عوامل اجرایی نشریات علمی، میزان حق الزحمه داوری مقاله های علمی، محل تأمین بودجه، تفسیر و شرح مفاد و... است.1398/10/09
13:39:22
5.0 /5
3694
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی