آجاک - acak آینده پژوهی

چشیدن غذاها از روی صفحه تلویزیون میسر شد

چشیدن غذاها از روی صفحه تلویزیون میسر شد

آجاک: یک پژوهشگر ژاپنی دستگاهی ابداع کرده است که با بهره گیری از آن می توان مزه غذاهایی را که در تلویزیون نمایش داده می شوند، چشید.


دریافت 6 MB به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اینسایدر، یک محقق ژاپنی نمونه اولیه یک صفحه نمایش خاص را ساخته است که امکان چشیدن غذاها در داخل تلویزیون را به مخاطب می دهد.
این اختراع جدید Taste the TV (TTTV) نام دارد و شامل ۱۰ محفظه طعم است. این محفظه ها تلفیقی از طعم های مختلف را روی یک لایه پلاستیکی که در یک تلویزیون صفحه تخت تعبیه شده، می پاشند تا مزه غذایی را که نمایش داده می شود بازآفرینی کند.
هومی میاشیتا (Homei Miyashita)، استاد دانشگاه میجی ژاپن، در گفت و گو با خبرگزاری رویترز در این زمینه اظهار داشت: هدف این بود که افراد بتوانند از خانه غذا خوردن در یک رستوران در آن سر دنیا را امتحان کنند. به فکر ساختن پلتفرمی هستم که بتوان در آن طعم های مختلف از سراسر جهان را بعنوان محتوای چشیدنی توزیع کرد. این درست مثل آنست که فیلم یا آهنگی را که دوست دارید ببینید و بشنوید. امیدوار هستم افراد در آینده بتوانند طعم غذای رستوران های محبوب خودرا دانلود کنند و از آن لذت ببرند.
به گفته این محقق ژاپنی، از این دستگاه می توان در آموزش مجازی آشپزی بهره برد.
میاشیتا نمونه اولیه این نمایشگر را طی یک سال قبل طراحی و ابداع کرده و هزینه ساخت نسخه تجاری آنرا ۸۷۵ دلار برآورد می کند.منبع:

1400/10/10
13:26:27
0.0 /5
632
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی