آجاک - acak آینده پژوهی

توسعه ۷۸۳ محصول و دستگاه نانو در کشور تا آخر تابستان ۱۴۰۰

توسعه ۷۸۳ محصول و دستگاه نانو در کشور تا آخر تابستان ۱۴۰۰

به گزارش آجاک اطلاعات درج شده در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو نشان می دهد، تا آخر تابستان سال ۱۴۰۰، در مجموع ۷۸۳ محصول و تجهیز نانو در کشور توسعه یافته و گواهی نانومقیاس برای آنها صادر گردیده است.


به گزارش ستادویژه توسعه فناوری نانو، یکی از اهداف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، افزایش رفاه و ثروت در جامعه با کمک فناوری نانو است که این هدف در سایه توسعه محصولات و کالاهای جدید و بهبود و ارتقای کیفی محصولات پیشین با فناوری نانو اتفاق می افتد.
از این رو یکی از برنامه های این ستاد پشتیبانی از تولید محصولات و تجهیزات نانویی است که آمار این دستاوردها هم در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو درج می شود.
براساس اطلاعات انتشار یافته در این پایگاه، تا آخر تابستان سال ۱۴۰۰، ۷۸۳ محصول و دستگاه در کشور توسعه یافته و گواهی نانومقیاس برای آنها صادر گردیده است. این در شرایطی است که در انتهای سال ۹۹ این رقم ۷۵۰ تجهیز و محصول بوده است.
از میان این ۷۸۳ محصول و دستگاه ثبت شده در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو، ۵۶۶ مورد در ارتباط با محصولات نانو و ۲۱۷ مورد در ارتباط با تجهیزات نانو بوده است که هر دو شاخص طی سالهای گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرده اند؛ هر چند در این میان محصولات نانو رشد قابل توجه تری داشته است.
در مجموع ۳۰۶ شرکت مبادرت به توسعه این محصولات کرده اند که ۲۴۶ شرکت در بخش توسعه محصول و ۶۰ شرکت در بخش توسعه دستگاه در حوزه فناوری نانو فعالیت دارند.
اطلاعات جامع در ارتباط با این شرکت ها در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو قابل دسترسی است و میتوان جزئیات در ارتباط با فعالیتهای این شرکت ها و محصولات آنها را در این پایگاه مشاهده کرد.
در این گزارش حوزه «عمران و ساختمان» با ۲۰ درصد بیشترین سهم را در بین محصولات و تجهیزات نانو داشته است و پس از آن «دارو، بهداشت و سلامت» و «خدمات و ملزومات صنعتی» هر کدام با ۱۴ درصد قرار دارند.

1400/07/21
09:57:34
0.0 /5
612
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی