آجاک - acak آینده پژوهی
با هدف گسترش همكاری های علمی بین المللی صورت پذیرفت؛

انعقاد تفاهمنامه همكاری بین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه مالایا

انعقاد تفاهمنامه همكاری بین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه مالایا

سرپرست امور بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی از امضای تفاهمنامه همکاری بین المللی پژوهشگاه مواد و انرژی با دانشگاه مالایا در کشور مالزی، با هدف گسترش دوسویه همکاریهای علمی بین المللی در زمینه های پژوهشی، فناوری و آموزشی اطلاع داد.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر نیما نادری با بیان این خبر اضافه کرد: این تفاهمنامه با پیگیری رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی و با پیگیری های بعمل آمده از جانب واحد بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی به مدت پنج سال، منعقد شد.

وی توضیح داد: این تفاهمنامه با محوریت موضوع هایی همچون انجام پروژه های بین المللی مشترک، تبادل اعضای هیئت علمی و دانشجویان در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی، برگزاری دوره های مشترک در مقطع تحصیلات تکمیلی، ایجاد فرصت های مطالعاتی، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، وبینار، کنفرانس و کارگاه های آموزشی در حوزه مواد پیشرفته و انرژی های تجدیدپذیر و دیگر فعالیتهای علمی و تحقیقاتی مورد درخواست طرفین، به امضای دکتر علیرضا خاوندی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و پروفسور داتو محمد حمدی عبدالشکور رئیس دانشگاه مالایا رسید.

نادری با اشاره به اینکه در سالهای گذشته هم مراودات علمی و پژوهشی زیادی با دانشگاه های مالزی از راه انجام پروژه های بین المللی مشترک، صورت پذیرفته است، در مورد اجرایی سازی این تفاهمنامه ابراز امیدواری کرد.

طبق اعلام این پژوهشگاه، دانشگاه مالایا، قدیمی ترین و بهترین دانشگاه مالزی و یکی از بهترین دانشگاه های آسیا با موقعیتی برجسته در سطح دنیاست. این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ در رتبه بندی دانشگاه های دنیا (QS) در رتبه ۷۰ و در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۵۹ قرار گرفت و همینطور نهمین دانشگاه برتر در کشورهای آسیایی شد و از آنجائیکه مدرک این دانشگاه در تمام کشورهای دنیا ارزشیابی شده و قابل قبول است، یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها در مالزی برای دانشجویان خارجی است.

بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی؛ دانشگاه مالایا با تاکید بر تحقیقات فشرده درگستره ای از علوم متعدد در سال ۲۰۰۶، از سوی دولت مالزی بعنوان یک مرکز تحقیقاتی شناخته شد و همچنان به صورت بسیار فعال در پروژه های متعدد تحقیقاتی و صنعتی فعالیت می کند. درپی این سیاست، چندین مرکز پژوهشی در این دانشگاه به انجام امور تحقیقاتی با کیفیت عالی اختصاص یافته اند.

منبع:

1400/02/01
21:45:11
0.0 /5
638
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی