آجاک - acak آینده پژوهی

تولید قطعات یدكی دستگاههای حفر تونل در شركت دانش بنیان

تولید قطعات یدكی دستگاههای حفر تونل در شركت دانش بنیان

یک شرکت دانش بنیان با تولید قطعات یدکی دستگاههای حفر تونل، مسیر خودکفایی این صنعت را در کشور هموار کرد.


به گزارش روز شنبه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت دانش بنیان بیشتر از ۱۵ سال است که در حوزه حفاری مکانیزه و کار با دستگاههای TBM یا حفاری فعالیت می کند، به طراحی و ساخت این تجهیزات در کشور اقدام نموده است. این شرکت با شناخت دقیق از تجهیزات تونل و بازارهای داخلی و خارجی قابلیت تأمین تجهیزات و قطعات یدکی دستگاههای حفار تونل را از داخل و خارج کشور دارد.
علی محمد صاحب مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در مورد دستاوردهای این شرکت اظهار داشت: این مجموعه در سالهای اخیر وارد حوزه طراحی و ساخت دستگاههای حفاری مکانیزه و تجهیزات در رابطه با آن شده است و با اتخاذ سیاست تولید مرحله ای می خواهد تا سال ۱۴۰۰ به دانش تولید ۷۰ درصدی دستگاههای TBM و میکــرو TBM برسد تا بتواند وابستگی این صنعت را به خارج کم کند و گامی در راه خودکفایی این صنعت در کشور بردارد.
وی اضافه کرد: در زمینه مطالعات زمین شناسی، طراحی و محاسبات تونل، انتخاب ماشین های حفار و عرضه راه کارهای اجرایی مناسب، از خدمات یک شرکت ایتالیایی که دارای تجربیات ارزشمندی در این حوزه است، استفاده می نماییم.
این فعال فناور افزود: طراحی و ساخت دستگاههای حفار تمام مکانیزه TBM و میکرو TBM، طراحی و ساخت سیستم نوار نقاله تونلی، طراحی و ساخت لوکوموتیو و تجهیزات رولینگ استاک و طراحی و ساخت ابزارهای برشی و تجهیزات تونلی همچون محصولات تولیدی شرکت است.
صاحب بیان نمود: متخصصان این مجموعه قادر به عرضه دامنه وسیعی از خدمات فنی مورد نیاز کارفرمایان در حوزه بازسازی، نصب، راه اندازی و راهبری این دستگاه ها و تجهیزات هستند. با عنایت به شرایط و وضعیت موجود کشور و تحریم های صورت گرفته و در حال اجرا، ساخت ماشین های مکانیزه در داخل کشور از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
وی خاطرنشان کرد: کاهش چشم گیر بهای تمام شده این محصول نسبت به نمونه های مشابه خارجی، تسهیل در عرضه خدمات پشتیبانی و سفارشی سازی دستگاه با عنایت به نوع پروژه ها از مزایای کلی ساخت و مونتاژ دستگاه TBM در کشور است.منبع:

1399/12/04
13:48:06
0.0 /5
455
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی