آجاک - acak آینده پژوهی

نمایه شدن یك مجله ایرانی در اسكوپوس

نمایه شدن یك مجله ایرانی در اسكوپوس

به گزارش آجاک مجله علمی پژوهشی «مدیریت سلامت» وابسته به دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس نمایه شد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، اسکوپوس یکی از نمایه های استنادی معتبر است که اطلاعات محصولات حدود پنج هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده و اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده است.
مجله «مدیریت سلامت» که در چارچوب فصلنامه و به زبان فارسی از سال ۱۳۷۵ منتشر می شود هم اخیرا بر روی این پایگاه نمایه شده است.
در این فصلنامه، مقالات در چارچوب های پژوهشی، مروری، مقاله کوتاه، نامه به سردبیر و نقد (کتاب یا مقاله) پذیرفته می شود. این مجله مقالات دریافتی را در شاخه های مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی (سیاستگذاری سلامت، سلامت در بلایا و فوریت ها، ارزیابی فن آوری سلامت)، مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی (انفورماتیک پزشکی، فن آوری اطلاعات سلامت، مدارک پزشکی)، اقتصاد سلامت و کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی مورد بررسی قرار می دهد.
بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایران، مجله مدیریت سلامت پیش از این در پایگاه های اطلاعاتی راهنمای مجلات با دسترسی آزاد (DOAJ)، گوگل اسکالر(Google Scholar)، بانک اطلاعات نشریات کشور (Scientific Information Database (SID))، پایگاه استنادی کشورهای جهان اسلام (Islamic World Science Citation Center (ISC))، مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(Magiran)، ایندکس کوپرنیکوس (Index Copernicus)، ایندکس مدیکوس سازمان بهداشت جهانی منطقه مدیترانه شرقی (IMEMR)و نظام نمایه سازی بین المللی علوم حیات(CABI) ثبت شده بود.1399/10/19
12:38:06
0.0 /5
479
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی