آجاک - acak آینده پژوهی

درمان ضایعات و عفونت های استخوانی با كمك آویشن

درمان ضایعات و عفونت های استخوانی با كمك آویشن

یكی از دانشجویان دكترای دانشگاه تربیت مدرس درباره پژوهش خود پیرامون درمان ضایعات و عفونت های استخوانی با بهره گیری از عصاره آویشن و روش مهندسی بافت توضیحاتی ارائه داد.


راضیه نجف لو در گفت و گو با ایسنا درباره ی مقاله خود که در بیست ویکمین کنگره رویان برگزیده شده بود، اظهار داشت: این مقاله درباره درمان ضایعات و عفونت های استخوانی به صورت همزمان است. در این مقاله درمان این ضایعات به روش مهندسی بافت بررسی شده است. در این روش از عصاره آویشن بعنوان عامل آنتی باکتریال استفاده شده است.

وی ادامه داد: ما یک داربست زیست سازگار طراحی کردیم و درون آن دارویی قرار دادیم که بتواند از عفونت های استخوانی جلوگیری کند؛ یعنی همزمان که داربست را داخل استخوان قرار می دهیم هم استخوان ترمیم شود، هم از عفونت جلوگیری کند و اگر عفونتی وجود دارد آنرا از بین ببرد، چونکه درمان عفونت های استخوانی خیلی مشکل است و گاهی به جراحی منجر می شود. در این تحقیق از یک نانوحامل استفاده شده بود تا کمک نماید دارو آسان تر در محل شکستگی رهایش یابد.

این دانشجوی مهندسی پزشکی اشاره کرد: این مطالعه به صورت برون. تنی بوده است و مقاله آن بتازگی در مجله bioactive and compatible polymers پذیرش شده است.

این پژوهش بعنوان پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس تحت نظارت و راهنمایی دکتر نفیسه بحیرائی عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس انجام شده است.
به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، بیست ویکمین کنگره بین المللی رویان، از روز چهارشنبه، ۱۲ شهریور ماه جاری به صورت مجازی شروع به کار کرده و تا امروز ۱۶ شهریور ماه ادامه دارد.1399/06/16
22:42:11
5.0 /5
1439
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی