آجاک - acak آینده پژوهی
با حضور مخاطبان انجام می شود؛

تجلیل از كوجی فوكادا در جشنواره بین المللی فیلم توكیو

تجلیل از كوجی فوكادا در جشنواره بین المللی فیلم توكیو

جشنواره بین المللی فیلم توكیو ۲۰۲۰ كوجی فوكادا و كارنامه كارگردانی وی را در مركز توجه خود قرار داده است.به گزارش آجاک به نقل از ورایتی، سی و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم توکیو که از ۳۱ اکتبر تا ۹ نوامبر (۹ تا ۱۹ آبان) با حضور مخاطبان به صورت فیزیکی برگزار می گردد از کوجی فوکادا کارگردان نامدار ژاپنی تجلیل می کند.
فوکادا ۴۰ ساله که فارغ التحصیل مدرسه فیلم توکیو است هم آثار انیمیشن و هم فیلم زنده در کارنامه اش دارد. نخستین فیلم بلند وی «کمدی انسانی در توکیو» در جشنواره های رم و اوزاکا به نمایش درآمد. او سال ۲۰۱۰ با تحسین زیادی برای ساخت «هاسپیتالیت» روبه رو شد و فیلم در جشنواره توکیو به نمایش درامد. وی جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «خداحافظ تابستان» از جشنواره تالین برد و «هارمونیوم» فیلم دیگر وی در بخش نوعی نگاه کن در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد و جایزه هیات داوری را از آن خود کرد.
از آن زمان تابحال فوکادا «مردی از دریا» را سال ۲۰۱۸ ساخت و بعد «یک دختر گمشده» را در سال ۲۰۱۹ روی پرده برد که در جشنواره فیلم لوکارنو به نمایش درآمد. جدید ترین فیلم وی «چیز واقعی» از فیلم های منتخب جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ بود.
کویی آندا از مدیران جشنواره توکیو در اینباره اظهار داشت: داستان هایی که توسط فوکادا به تصویر کشیده می شوند همواره منعکس کننده دنیای واقعی هستند. فیلم های وی رابطه بین ما و دنیای ما را به روشی واقع گرایانه تصویر می کنند. وی تصریح کرد: با عنایت به این که پیشبینی آینده ای که پیش روی ماست دشوار است، وقت این است که با فیلم هایی در تماس باشیم که جهان را به صورت دقیق درگیر می کنند.


منبع:

1399/06/06
22:33:00
5.0 /5
1562
تگها: آینده , رایانه
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی