آجاک - acak آینده پژوهی

آغاز فاز جدید مرمت گراند هتل قزوین از اواسط مرداد

آغاز فاز جدید مرمت گراند هتل قزوین از اواسط مرداد

به گزارش آجاك قزوین مدیرعامل شركت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) اظهار داشت: با اختتام مرحله استواری بخشی بنای گراند هتل، پروژه ساماندهی و مرمت این بنای تاریخی از اواسط مرداد وارد فاز جدید خواهد شد.


اسفندیار حیدری پور در بازدید از پروژه مرمت گراند هتل اظهار نمود: عملیات اجرایی پروژه ساماندهی و مرمت گراند هتل قزوین با مشارکت صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور و واگذاری این پروژه به شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) بعنوان مجری طرح از اوایل آبان ماه سال ۹۸ شروع شد.
حیدری پور اضافه کرد: اقدام های نجات بخشی اضطراری برای جلوگیری از تخریب و حفاظت از بنا در گذشته توسط اداره کل میراث فرهنگی انجام شده بود ولی باتوجه به لطمه های وارد شده به این بنا طی سال های اخیر استواری بخشی برای رفع نگرانی درباب سازه پروژه و اجرای اقدامات اولیه مرمتی در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن در اردیبهشت ۹۹ به انتها رسید.
وی با اعلان اینکه طرح مرمت این پروژه در مرحله نهایی قرار دارد، اظهار داشت: در طرح مرمت پروژه سازه الحاقی کنار پروژه از موضوعاتی بود که نیاز به بررسی بیشتر داشت که باتوجه به تصمیمات اتخاذ شده تخریب سازه الحاقی که تاریخی نیست و نیز اقدامات تکمیلی مرمت بنا شامل استواری بخشی پوشش سقف اجرا خواهد شد و در نهایت با اختتام عملیات سازه ای امسال ساماندهی تزئینات بنا شروع می شود.
مدیر عامل شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران اظهار نمود: هم اکنون ده هتل در داخل و خارج از کشور توسط شرکت سرمایه گذاری سمگا در حال راه اندازی است و امیدواریم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پروژه گرند هتل در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسیده و به زنجیره هتلی این شرکت اضافه شود تا بتوانیم خدمات بهادار ای به گردشگران ورودی به استان و دوستداران میراث فرهنگی ارائه دهیم.
بنا بر اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، علیرضا خزائلی مدیر کل میراث فرهنگی قزوین نیز در حاشیه این بازدید اظهار نمود: گراند هتل از بناهای باارزش به یادگار مانده از دوره قاجار در قزوین است که طرح ساماندهی و مرمت آن به سبب مسائل حقوقی طی سال های گذشته متوقف شده بود.
وی ادامه داد: به دنبال سفر دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان در تیر سال ۹۸ و تاکید بر اجرای پروژه مرمت این بنا، خوشبختانه با پیگیری های این اداره کل و مشارکت صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی عملیات اجرایی آن توسط شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران شروع شد و روند مرمت آن ادامه دارد که امیدواریم برمبنای برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی شامل بهره برداری از بخش هایی از این بنا و ارائه خدمات به گردشگران ورودی به استان قزوین باشیم.
منبع:

1399/05/07
22:11:11
5.0 /5
1512
تگها: خدمات , شركت
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی