آجاک - acak آینده پژوهی
در مقالات مركز تحقیقات كاربرد لیزر در پزشكی بررسی شد

تاثیر لیزر در پیشگیری و درمان بیماران كرونایی

تاثیر لیزر در پیشگیری و درمان بیماران كرونایی

آجاك: دو مقاله مركز تحقیقات كاربرد لیزر در پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی در زمینه شیوه های درمان كرونا با بهره گیری از لیزر در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا رزاقی، رئیس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در پزشکی اشاره کرد: این دو مقاله به بررسی مطالعات صورت گرفته درباب روش های لیزری مقابله با بیماری کرونا پرداخته و همین طور پروژه هایی در این مرکز در زمینه درمان بیماران کرونایی ایرانی با بهره گیری از لیزر در حال اجراست.
تاثیرنور لیزر کم توان آبی با طول موج ۴۰۵ نانومتر در افزایش سطح نیتریک اکسید و افزایش مقاومت سلولها به ویروس (COVID-۱۹) و تاثیر آن بر مرگ و میر ویروس (COVID-۱۹) درمحیط آزمایشگاهی عنوان یکی از این مقالات است که توسط دکتر محمدرضا رزاقی و احسان کمانی به رشته تحریر درآمده است.
از آنجائیکه در اپیدمی کرونا هدف تمام گروه های تحقیقاتی یافتن یک روش مناسب برای درمان این بیماری نوظهور است؛ در این مقاله نیز برمبنای مطالعات پیشین تاثیر نور لیزر کم توان آبی با طول موج ۴۰۵ نانومتر در افزایش سطح نیتریک اکسید و افزایش مقاومت سلولها به ویروس (COVID-۱۹) و همین طور تاثیر آن بر مرگ و میر ویروس (COVID-۱۹) در محیط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفته است که نیاز به انجام آزمایشات دراین زمینه دارد تا با این نوع از نور لیزر به نتایج درمانی مؤثری برای درمان کووید۱۹ دست یابیم.
مقاله دوم نیز با عنوان تأثیر نور زرد لیزر کم توان با طول موج ۵۸۹ نانومتری جهت پیش گیری از مبتلاشدن به کروناویروس(COVID-۱۹)توسط احسان کمانی پژوهشگر این مرکز نوشته شده است.
در این مقاله باتوجه به مطالعات قبلی که موید موثر بودن بالانس ویتامین D در پیش گیری از کرونا است؛ تاثیر ویتامین Dدر پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا با بهره گیری از لیزر کم توان و طب سوزنی بررسی شده است.
برای مشاهده مقالات مذکور و ترجمه آنها اینجا کلیک کنید.
منبع:

1399/03/13
13:24:30
5.0 /5
1989
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی