آجاک - acak آینده پژوهی

رتبه سوم ایران در رده بندی های بین المللی پروژه های تحقیقاتی كرونا

رتبه سوم ایران در رده بندی های بین المللی پروژه های تحقیقاتی كرونا

به گزارش آجاك معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار داشت: در زمان شیوع ویروس كرونا خوشبختانه شاهد فعالیت بسیار چشم گیر پژوهشی و احساس مسئولیت در همه پژوهشگران كشور بودیم. تا كنون سابقه نداشته كه در فاصله یك ماه و نیم، 1200 پروژه تحقیقاتی با یك موضوع، در حال اجرا باشد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر رضا ملک زاده در نشست معاون اول رئیس جمهور و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، اظهار نمود: با اجرای پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در مورد کرونا، محصولات علمی بسیار خوبی در آینده ای نزدیک در عرصه بین المللی، ارائه خواهیم کرد و در رده بندی های بین المللی، با تصویب ۱۲۰۰ طرح پژوهشی تا کنون در جایگاه سوم قرار گرفته ایم.
وی ادامه داد: بخش عمده ای از تحقیقاتی که هم اکنون در کشور با موضوع کرونا انجام می شود، طرح های مداخله ای است و ۳۵ طرح در حال یافتن درمان موثر برای درمان کووید ۱۹ هستند و امیدواریم که در آینده خبرهای خوبی از این طرح ها داشته باشیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح کرد: در بخش فناوری توانستیم در حوزه مالی و علمی بوسیله صندوق نوآوری و شکوفایی و همین طور وزارت بهداشت از شرکت های دانش بنیان فعال دراین زمینه، حمایت نماییم. ایران از نخستین کشورهایی بود که توانست کیت سرولوژی کووید ۱۹ را تولید نماید و می توانیم به سایر کشورها نیز صادر نماییم.
برمبنای اعلام وبدا، دکتر ملک زاده اشاره کرد: کرونا بخش عظیمی از نیرو، انرژی، بودجه و امکانات حوزه سلامت را به خودش اختصاص داد و بیمارستان ها و کلینیک ها به پذیرش بیماران کووید۱۹ اقدام نمودند و بعضی از بیماران غیرکرونایی در این مدت مراجعه نکردند و مراکز درمانی با مشکلات زیادی از نظر اقتصادی روبرو شدند و نیاز است که دولت از بخش سلامت بطور ویژه حمایت کند.
منبع:

1399/02/13
14:36:46
5.0 /5
2257
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی