آجاک - acak آینده پژوهی
یك مسئول در دانشگاه علوم پزشكی شیراز عنوان كرد:

افزایش ۷۰ درصدی بودجه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

افزایش ۷۰ درصدی بودجه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

آجاک: به گزارش آجاک، فارس به قول مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بودجه حوزه پژوهش در این دانشگاه طی یک سال قبل از افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی برخوردار بوده است.


کامیار زمردیان دوشنبه ۱۷ بهمن در یک کنفرانس خبری که به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار شد، ضمن اشاره به توسعه زیرساختی در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی یک سال گذشته که در دو فاز نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده است، از طریق اندازی پارک فناوری سلامت دانشگاه بعنوان نمودی از این تلاش ها یاد کرد که حالا ۳۲ شرکت دانش بنیان حوزه سلامت استان در این مجموعه استقرار یافته است.
او افزایش ۴۰۰ مترمربع به فضای لابراتوار مرکزی دانشگاه در برج پژوهشی محمد رسول الله(ص) و برنامه ریزی برای بهره برداری از اتاق تمیز این مجموعه در آینده نزدیک را از دیگر اقدامات و دستاوردهای این حوزه برشمرد.
به گفته زمردیان، سال جاری دو هزار و ۶۲۳ مقاله علمی در نمایه های بین المللی ایندکس شده و به چاپ رسیده و هزار و ۶۳۷ طرح تحقیقاتی هم مصوب شده است.
او عقد قرارداد عاملیت با صندوق پژوهش و فناوری فارس را از دیگر اقدامات انجام شده در یک سال گذشته برشمرد که با اعطای وام به فناوران ۱۳ شرکت دانش بنیان همراه بوده است.
زمردیان همینطور از تولید ۷۸ قلم محصول فناورانه حوزه سلامت، تصویب ۸۰ طرح فناورانه، ثبت ۱۰ مورد اختراع و اکتشاف و ۱۸ مورد عقد قرارداد با حوزه صنعت طی یک سال گذشته، بعنوان دیگر دستاوردهای این حوزه یاد کرد.
به گفته مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علاوه بر موفقیت این دانشگاه در کسب رتبه سوم فناوری در بین دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک کشور، مرکز بیوتکنولوژی دانشگاه هم موفق به کسب رتبه سوم در بین مراکز رشد دانشگاه های علوم پزشکی کشور شده است.
اعزام هیئت پزشکان تاجیک به شیراز جهت شرکت در دوره آموزشی چند ماهه
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هم در ادامه این نشست با بیان دستاوردهای معاونت متنوع در یک سال گذشته، مهم ترین محور تلاشهای این معاونت را معرفی هرچه بهتر توانمندی های دانشگاه در سطح مجامع علمی بین المللی عنوان نمود.
سید حسن سراج ضمن اشاره به بازدید وزیر بهداشت کشور تاجیکستان از مجموعه سلامت فارس و آگاهی از توانمندی های این مجموعه، اظهار داشت: در این بازدید، اعتماد و علاقه نسبت به شیراز و مجموعه دانشگاه افزایش پیدا کرده و از نوروز ۱۴۰۲، میزبان هیاتی از پزشکان متخصص و فوق تخصص کشور تاجیکستان برای حضور در یک دوره آموزشی چند ماهه هستیم.
سراج با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵۰ دانشجوی غیرایرانی شهریه پرداز در مقاطع مختلف دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحصیل می کنند، بیشترین تعداد این دانشجویان را در ارتباط با کشورهای هندوستان و لبنان اعلام نمود.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قسمت دیگری از سخنان خود به جایگاه این دانشگاه در کشورهای حوزه خلیج فارس از گذشته تابحال اشاره نمود و از برنامه ریزی برای تقویت این تعامل در حوزه علمی و دانشگاهی اطلاع داد که در ماههای آینده شاهد آن هستیم.1401/11/19
12:12:04
0.0 /5
331
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی