آجاک - acak آینده پژوهی

اعلام نتایج فراخوان برنامه پژوهشی شمس تبریزی

اعلام نتایج فراخوان برنامه پژوهشی شمس تبریزی

آجاک: آجاک: با راهبری دانشگاه تبریز، نتایج فراخوان شمس تبریزی، فراخوان طرح های پژوهشی جمهوری اسلامی ایران - ترکیه اعلام گردید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، در پی اعلام سومین فراخوان طرح های پژوهشی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، فراخوان شمس تبریزی در امتداد برنامه TUBITAK-MSRT-NIMAD Joint Call 2022 در اسفند ۱۴۰۰ که به دریافت ۱۲۱ طرح پژوهشی مشترک محققان ایرانی و ترکیه ای منجر گردید، داوری های فنی و علمی بوسیله سامانه های ویژه بارگذاری و داوری طرح ها در مرکز مطالعات و همکاریهای علمی بین المللی وزارت عتف، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) و دانشگاه آزاد اسلامی و نیز سازمان پژوهش و فناوری ترکیه (توبیتاک)، با هدایت و راهبری دانشگاه تبریز به عنوان مسئول کارگروه همکاریهای علمی دو کشور ایران و ترکیه که اجرای دو فراخوان قبلی را نیز برعهده داشت، انجام شد.
برمبنای همین گزارش، پروسه بررسی اولیه مدارک ارسالی توسط کارشناسان هر حوزه انجام گرفت و سپس ۹۱ طرح نهایی که مطابق موارد درخواستی هر دو طرف بارگذاری و ارسال شده بودند در مرداد ماه ۱۴۰۱ وارد مرحله داوری شدند. داوری علمی طرح های غیر حوزه علوم پزشکی (MSRT) با دعوت از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور انجام شد و برای هر طرح ۲ داور منتخب از پژوهشگران سراسر کشور اختصاص یافت. در کشور ترکیه نیز داوری ها توسط توبیتاک با اختصاص سه داور به هر طرح انجام گرفت.
بر همین اساس، با جمع بندی نظرات داوران هر دو کشور و امتیازات کسب شده در دی ماه سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۷ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای عرضه شدند.
از این تعداد ۱۵ طرح پژوهشی منتخب متعلق به دانشگاه های زیر مجموعه وزارت عتف، یک طرح پژوهشی متعلق به مؤسسات و دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یک طرح پژوهشی متعلق به دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است.
همین طور پژوهشگران منتخب دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به وزارت عتف می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه تبریز با آدرس ایمیل irtu@tabrizu.ac.ir یا کانال های ارتباطی مرکز مطالعات و همکاریهای بین المللی وزارت عتف(cissc.ir) مکاتبه کنند.
به نقل از وزارت علوم، پژوهشگران حوزه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز می توانند جهت کسب اطلاع از نتیجه داوری به وبگاه مؤسسه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) و مدیریت امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز( http: //project.iaut.ac.ir) مراجعه کنند.
منبع:

1401/11/04
15:13:34
0.0 /5
366
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی