آجاک - acak آینده پژوهی
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

رفع مشکل نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

رفع مشکل نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

به گزارش آجاک، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب به مسئولان بخش های مختلف کشور را توجه به امور نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها در رفع مشکلات کشور عنوان نمود.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، ناصر باقری مقدم چهارشنبه شب در آئین رونمایی از کتاب «میزان» بعنوان چکیده دانش و تجربه ۳۰ ساله کانون دانش پژوهان نخبه در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران این کانون برای تهیه این کتاب، این کار را بسیار پرارزش دانست و اظهار داشت: بحث توجه به نخبگان یکی از پایه های اساسی تمدن سازی است و شخص مقام معظم رهبری هم بر این مورد نظر و تاکید فراوانی دارند.
وی دراین مراسم که در مسجد لولاگر تهران و با حضور تعدادی از نخبگان دانشگاهی همراه بود، اضافه کرد: از سویی هم در ساختارهای حاکمیتی کشور اسناد بالادستی وجود دارد که مهم ترین سند هم سند استراتژیک کشور در امور نخبگان است و این سند که در شورایعالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، مجموعه سیاست هایی است که در جهت بهره گیری هرچه بیشتر از استعدادهای برتر و نخبگان کشور است.
باقری مقدم اضافه کرد: اما نکته مهم آن است که در سند استراتژیک کشور در امور نخبگان به کلیات پرداخته شده اما مکانیزم ها و راهکارهای اجرایی آن به مسئولان کشور واگذار شده است.
وی ضمن اشاره به اقدامات پرارزش کانون دانش پژوهان نخبه در طول ۳۰ سال قبل خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه اینست که این کانون بدون این که وابستگی به دولت داشته باشد به صورت خودجوش در حوزه خدمت رسانی به نخبگان فعال بوده اند و این اهتمام مورد توجه رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفته است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب به مسئولان بخش های مختلف را توجه به امور نخبگان و بهره مندی از توانمندی آنها در رفع مشکلات کشور عنوان نمود.


کتاب میزان که در واقع چکیده دانش و تجربه ۳۰ ساله کانون دانش پژوهان نخبه در زمینه نخبه پروری است طی دو سال با مشارکت بیشتر از ۲۰ نفر از طلاب و دانشجویان و تشکیل هشت کارگروه تخصصی با هدف تهیه یک نقشه راه کاربردی برای مجموعه های تعلیم و تربیتی و بخصوص نخبه پرور تهیه شده است.
به گفته دست اندرکاران مجموعه کانون دانش پژوهان نخبه، این کتاب هر چند رویکرد نخبگانی و نخبه پروری دارد، اما بخش های زیادی از آن برای تمام مجموعه های تعلیم و تربیتی که رویکرد عام دارند قابل استفاده می باشد. بنابراین مدارس، کانون های فرهنگی، پایگاه های بسیج جملگی می توانند از بخش های زیادی از این کتاب هشت فصلی برای کارهای خود بهره مند شوند.
منبع:

1401/06/03
13:55:35
0.0 /5
487
تگها: تجربه , كاربر
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی