آجاک - acak آینده پژوهی

اجرای برنامه ملی کارآفرینی با همکاری وزارت علوم و پارک های فناوری

اجرای برنامه ملی کارآفرینی با همکاری وزارت علوم و پارک های فناوری

آجاک: سرپرست دفتر سیاستگذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری و نوآوری وزارت علوم از اجرای ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه ها اطلاع داد و اظهار داشت: این طرحی برای پشتیبانی از دانشجویان است که طی آن به هر دانشجو حداقل یک میلیون تومان درآمد با اعتبار کلی ۲۰ میلیارد تومان اعطا می شود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، بهنام طالبی امروز در پنجاه و ششمین نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز و موسسات آموزش عالی کشور که با مبحث «برنامه های اجرایی تحقق فرمان مقام معظم رهبری در سال پیش رو» در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، به برنامه گرنت فناوری اشاره نمود و اضافه کرد: این طرح از سال ۹۷ شروع و اواخر سال ۹۸ ابلاغ گردید و اوایل سال جدید با عنایت به تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم آئین نامه آن باید تغییر می کرد.
وی ادامه داد: این طرح اهداف مختلفی دارد که مهم ترین آن سوق دادن اساتید به تولید محصول فناورانه است.
طالبی ضمن اشاره به سه طرح گرنت فناوری در سه بخش "جوانه"، "شکوفایی" و "رشد"، تصریح کرد: طرح "جوانه" برای پشتیبانی از رساله های ارشد و رساله های دکتری است.
به قول وی طرح گرنت "شکوفایی" پشتیبانی از خروجی های آزمایشگاه های تحقیقاتی است و تبدیل به مبحث فناورانه می شود و حجم گرنت هم حدود ۲۰۰ میلیون اعتبار دارد و طرح گرنت "رشد" برای شرکتهای زایشی از دانشگاه هاست که هنوز اجرایی نشده است.
طالبی افزود: تابحال ۷۰۰ عضو هیات علمی از ۱۳۸ دانشگاه در این طرح گرنت فناوری شرکت کرده اند که در مجموع ۱۳ میلیارد تومان اعتبار از وزارت علوم، ۱۰ میلیارد از سازمان فضایی، ۵ میلیارد از وزارت نفت و ۵ میلیارد از وزارت اطلاعات و فناوری ارتباطات دارد.
وی در مورد برنامه ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه ها هم اظهار داشت: این طرحی برای پشتیبانی از دانشجویان است که طی آن به هر دانشجو حداقل یک میلیون تومان درآمد با اعتبار کلی ۲۰ میلیارد تومان اعطا می شود که ۵۰ درصد آن از معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم و ۵۰ درصد دیگر از جانب پارک های علم و فناوری تأمین می شود.1401/02/18
23:15:35
0.0 /5
530
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی