آجاک - acak آینده پژوهی

اینترنت ایران به رتبه 80 جهانی رسید

اینترنت ایران به رتبه 80 جهانی رسید

بر مبنای آماری از وضعیت سرعت اینترنت جهانی در ماه فوریه اعلام شده، میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل به ۲۲.۴۲ و اینترنت ثابت ۹.۷۸ مگابیت بر ثانیه رسیده است؛ رتبه ایران در اینترنت ثابت به ۱۴۵ و اینترنت سیار به ۸۰ رسیده است که حاکی از نزولی شدن رتبه اینترنت در ایران است.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، بنابر آخرین گزارشی که سایت «اسپید تست» منتشر نموده است رتبه ایران در اینترنت سیار ۳ رتبه و در اینترنت ثابت ۴ رتبه نزول داشته است. این در شرایطی است که در چند ماه گذشته، ایران توانست رتبه ۷۰ را هم کسب کند.
به این ترتیب رتبه اینترنت همراه در کشور به ۸۰ و رتبه اینترنت ثابت ۱۴۵ رسید.
بنابر آمار این سایت سرعت آپلود در اینترنت ثابت به عدد ۱.۳۱، سرعت دانلود ۹.۷۸ و تاخیر (لیتنسی) به ۲۹ میلی ثانیه و همینطور سرعت دانلود اینترنت در اینترنت سیار به ۲۲.۴۲، سرعت آپلود ۸.۷۶ و تاخیر به ۳۳ میلی ثانیه رسیده است.
به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، «عیسی زارع پور» درگفت وگو با ایرنا درباره سرعت اینترنت اظهار داشت: در ماه های قبل در حوزه اینترنت سیار، سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه را هم تجربه کرده ایم. از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) تا مارچ ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) رتبه ایران از ۷۹ به ۷۷ رسیده است و در این فاصله زمانی حتی به رتبه ۷۰ هم دست پیدا کردیم. بهترین رتبه ها (۷۰-۷۳) را در یک سال قبل و در دولت سیزدهم داشته ایم.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: ما حتی در ماه های قبل در حوزه اینترنت سیار، سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه را هم تجربه کرده ایم. از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) تا مارچ ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) رتبه ایران از ۷۹ به ۷۷ رسیده است و در این فاصله زمانی حتی به رتبه ۷۰ هم دست پیدا کردیم.منبع:

1400/12/27
12:10:14
0.0 /5
509
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی