آجاک - acak آینده پژوهی

دیابت بارداری، عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان

دیابت بارداری، عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان

آجاک: پژوهشگران با انجام پژوهشی دریافتند که دیابت حاملگی می تواند یک عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان باشد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، در این پژوهش پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی زابل چنین آمده است که ماه اول بعد از زایمان بحرانی ترین زمان برای مادران بوده و با افزایش تنیدگی های بعد از زایمان همچون استرس، عدم پذیرش نقش مادری و تغییرات بدنی منفی و فقدان حمایت اجتماعی هم راه است.
مشکلات طبی همچون دیابت حاملگی ممکنست منجر به تنیدگی های بعد از زایمان شود. بدین سبب پژوهشگران، این مطالعه را با هدف تعیین ارتباط دیابت حاملگی با تنیدگی های بعد از زایمان در مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی درمانی زابل انجام داده اند.
داده های این پژوهش نشان دادند که دیابت حاملگی می تواند یک عامل خطر احتمالی در بروز استرس و تنیدگی های بعد از زایمان باشد و زنان در گروه دیابت بارداری، استرس درک شده بیشتری را تجربه می کنند.
در این پژوهش که توسط فاطمه ارم و با همکاری مریم کوچک زایی و ساناز نهبندانی انجام شده، نتیجه گیری ها نشان داد: در زنان حامله دیابتی علاوه بر کنترل قند خون باید به وضعیت روحی و روانی و عاطفی آنان و وجود علایم استرس و تنیدگی بعد از زایمان آنها توجه بیشتری شود تا از عوارض آن پیشگیری شود.
منبع:

1400/12/21
19:53:33
0.0 /5
442
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی