آجاک - acak آینده پژوهی

آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشگاه تهران ارتقا یافت

آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشگاه تهران ارتقا یافت

به گزارش آجاک وضعیت آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین دانشکدگان فنی دانشگاه تهران در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتقا پیدا کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه تهران، به دنبال بازدیدهای انجام شده از جانب شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین دانشگاه تهران و بررسی فعالیتهای این آزمایشگاه، عضویت این آزمایشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از ۲۱ دیماه ۱۴۰۰ از حالت «عضو آزمایشی» به «عضو فعال» ارتقا پیدا کرد.
بر اساس این ارتقای وضعیت آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین، عملکرد این آزمایشگاه عضو شبکه آزمایشگاهی به صورت سالانه در کنار سایر مراکز عضو، ارزیابی و رتبه بندی خواهد شد.
این آزمایشگاه با دارا بودن تجهیزات تخصصی، خدمات آزمایشگاهی به دانشجویان، پژوهشگران و محققین دانشگاه ها و صنایع سراسر کشور عرضه می کند و زمینه های فعالیت آن شامل عرضه خدمات تحقیقات کاربردی به صنایع شیمیایی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی است.
آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین دانشکدگان فنی دانشگاه تهران مجهز به دستگاه هایی نظیر کروماتوگرافی ژل-تراوایی، کروماتوگرافی گازی، گرماسنج رویشی تفافضلی و تجزیه وزن سنجی گرمایی، اسمومتر فشار بخار، طیف سنجی مریی- فرابنفش - نزدیک به مادون قرمز، سانتریفیوژ آزمایشگاهی، آسیاب گلوله ای سیاره ای، هموژنایزر اولتراسونیک، کوره تیوبی آزمایشگاهی، حمام اولتراسونیک، کوره الکتریکی و گرانروی سنج است.

ارتقای نوع عضویت این آزمایشگاه و بهره مندی آن از حمایت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به امتیاز کسب شده در ارزیابی ها و بر مبنای دستورالعمل های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی انجام می گیرد.


منبع:

1400/10/27
22:45:53
0.0 /5
595
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی