آجاک - acak آینده پژوهی
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی خبر داد

46 محصول نوآورانه در حوزه های علوم پزشكی

46 محصول نوآورانه در حوزه های علوم پزشكی

به گزارش آجاك رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه تا كنون ۴۶ محصول نوآورانه در حوزه های مختلف علوم پزشكی در دانشگاه رونمایی و تجاری سازی شده است، اظهار داشت: تا آخر سال چندین محصول نوآورانه در حوزه تكنولوژی های جدید و تحقیقات دارویی رونمایی خواهد شد.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی همینطور در حاشیه جشنواره پژوهشی ابوریحان در جمع خبرنگاران به جایگاه علمی ویژه كشور در سطح بین الملل و منطقه اشاره و تصریح كرد: دانشگاه شهید بهشتی عزم خویش را جزم كرده كه در یك فضای جهادی حركت خویش را به سمت مرجعیت علمی و خوداتكایی پیش ببرد.
وی با اشاره به كسب رتبه دوم فناوری كشور توسط دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، خاطرنشان كرد: ثبت بیشتر از ۴۰۰۰ مقاله در مجموعه دانشگاه در سال جاری، انتشار ۳۰ مجله علمی انگلیسی زبان و نمایه شدن ۲۰ مورد آن در اسكوپوس، فعالیت ۷۷ شركت دانش بنیان، ۷۱ مركز تحقیقاتی و پنج مركز رشد در این راستا انجام شده است.
زالی با اشاره به نیاز كشور در زمینه تجهیزات پزشكی با عنایت به تحریم ها، اظهار داشت: در این راستا مركز رشد فناوری در دانشگاه تصویب شده كه امیدواریم با تایید در وزارت بهداشت راه برای توسعه فناوریهای پزشكی در كشور باز شود.
وی با اشاره به افتتاح نخستین پارك علم و فناوری دانشگاه در آینده نزدیك، اظهار داشت: زمین، جایابی، برنامه استراتژیك و عملیاتی آن تدوین شده است.
وی معدل انتشار مقاله به ازای هر عضو هیات علمی در دانشگاه را سه مورد عنوان نمود و افزود: شاخص اچ ایندكس دانشگاه ۱۱۷ است كه عدد خوبی در منطقه به حساب می آید.
وی با اشاره به كسب رتبه ۱۵ تولید علم دنیا توسط محققان و دانشمندان ایرانی، اظهار داشت: در زمینه ارجاعات و استنادات هم با وجود تحریم ها و شرایط سخت انتشار مقاله رتبه ۱۴ جهانی را كسب كرده ایم.
به گفته زالی در زمینه زیست مهندسی، زیست فناوری، نانوتكنولوژی و تكنولوژی مواد بیومتریال و زیستی هم جایگاه ویژه ای داریم.
وی حركت به سمت دانشگاه نسل سوم را استراتژی روشن دانشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: توسعه استارت آپ های دانشجویی، تقویت نوآوری و تكنولوژی های جدید، مهندسی معكوس در زمینه "تكنولوژی های پیشرفته"، مرجعیت علمی و تمایز پژوهشی در این راستا دنبال می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در انتها تصریح كرد: با وجود تمام سختی ها و محدودیت ها امروز در زمینه تولید علم، پژوهش های اصلی و كاربردی جایگاه بسیار ممتازی داشته و از كشورهای منطقه فاصله قابل توجهی داریم. به عبارت دیگر جایگاه ما از این پس در ترازهای بین المللی قابل جستجوست.1398/10/03
13:44:15
5.0 /5
3473
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی