آجاک - acak آینده پژوهی
شبكه پژهش و فناوری استان اصفهان برگزار می كند؛

حل مسائل فناورانه فولاد در قالب یک جشنواره

حل مسائل فناورانه فولاد در قالب یک جشنواره

آجاک: اصفهان جشنواره حل مسائل فناورانه فولاد بمنظور اعلام نیاز فناورانه در زمینه تجهیزات و قطعات، مواد و محصولات تولیدی، نرم افزار و پلت فرم و خدمات با تاکید بر توانمندی شرکتها و واحدهای فناور از هشت مهر تا 20 دی ماه از طرف شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان انجام می شود.مسئول واحد حل مسئله شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان در گفت و گو با ایسنا در توضیح کارهای این جشنواره، اظهار نمود: این جشنواره همراه با برگزاری نشست های ارائه نیازهای فناورانه در زمینه فولاد، برگزاری نشست های تجاری B۲B، دیدار مدیران، کارشناسان صنعت فولاد، ارائه توانمندی ها و محصولات توسط شرکت های دانش بنیان و برگزاری کارگاه آموزشی شیوه های ارتباط و تعامل موثر صنعت و دانشگاه برگزار می گردد.

کیوان البرزیان با اعلان اینکه این جشنواره به دنبال شناسایی چالش ها و نیازهای فناورانه حوزه صنعت فولاد است، اضافه کرد: هشتم مهرماه از این جشنواره رونمایی و روز گذشته اولین نشست تخصصی جشنواره حل مسائل فناورانه صنعت فولاد، با موضوع «ارائه و معرفی نیازها و چالش های صنعت فولاد» با حضور مدیران صنایع فولاد استان اصفهان بصورت برخط انجام شد.

وی با اعلان اینکه تا حالا بیش از ۲۰ نیاز فناورانه از سمت صنایع فولادی به شبکه پژوهش و فناوری ارسال شده است، اظهار داشت: احصاء از سمت صنایع فولادی مطرح است و هدف این است که نیازها توسط شرکت های دانش بنیان، مجموعه های فناور و اساتید دانشگاه و پژوهشگران علاقمند با تاکید بر توان داخل رفع نیاز شود.

مسئول واحد حل مسئله شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان، افزود: با این کار علاوه بر رفع نیازهای فناورانه صنایع فولادی، شرکت های دانش بنیان نیز توسعه بازار پیدا کرده و دستاوردها و توانمندی های آنها افزایش می یابد.

البرزیان تصریح کرد: بمنظور احصاء نیازها در طول این جشنواره نشست های تخصصی دیگری انجام خواهد شد. ۱۰ آذر، وبینار آموزشی با موضوع «آشنایی مدیران واحدهای فناور و اساتید دانشگاه با ادبیات پروپوزال نویسی صنعتی» ویژه شرکت های دانش بنیان و فناوران، اساتید و مدیران صنایع برگزار می شود.

مسئول واحد حل مسئله شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان، افزود: دومین نشست تخصصی با موضوع «معرفی محصولات و فناوری های نو در زمینه فولاد توسط شرکتها و مجموعه های فناور به نمایندگان صنایع با حضور مدیران صنعت» در تاریخ ۱۷ آذرماه و نشست تخصصی سوم با موضوع «نشست هم اندیشی و معرفی دستاوردهای مجموعه ها تحقیقاتی و واحدهای فناور» با حضور مدیران صنایع و مشاوران کسب وکار (B۲B) )به صورت حضوری، چهارم دی ماه برگزار می گردد.

البرزیان اظهار داشت: دو بازدید علمی و تخصصی از شرکت ذوب آهن و مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب، ۳۰ آبان و ۲۱ آذر انجام می شود و نخستین نمایشگاه سه بعدی و مجازی فولاد ویژه شرکت ها، صنایع و پارک های علم و فناوری از ۵ تا ۲۵ دی ماه ارائه می شود. در آیین اختتامیه نیز از طرح های برتر در امتداد رفع نیازهای فناورانه تجلیل می شود.

وی ابراز امیدواری کرد این جشنواره راهی برای رفع نیازهای فناورانه صنایع فولاد با تاکید بر توانمندی های داخلی باشد.

منبع:

1400/08/18
12:30:57
0.0 /5
628
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی