آجاک - acak آینده پژوهی

طرح های نوآورانه فناوری نانو مورد حمایت قرار می گیرند

طرح های نوآورانه فناوری نانو مورد حمایت قرار می گیرند

به گزارش آجاک فراخوان برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) بعنوان یک برنامه دایمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی این محصولات و پشتیبانی از فناوران، پژوهشگران و شرکتهای نوپا منتشر گردید.


به گزارش گروه آموزش ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) در طول سال در فراخوان های مختلف مبادرت به دریافت طرح می کند.
اولین مرحله از فراخوان های دوره دهم که امروز منتشر گردید تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد.
امروزه جایگاه و اهمیت نوآوری در بهبود کیفیت زندگی و توسعه پایدار برای همگان آشکار شده است. یک از جنبه های مهم نوآوری، استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع چالش ها و افزایش بهره وری در صنایع مختلف است، چه بسا شرکتهای بزرگی که به علت انطباق نداشتن با فناوری های نوین و ناتوانی در ایجاد نوآوری سقوط کرده اند یا شرکتهای کوچکی که با تمرکز بر خلق نوآوری در کسب و کار خود، تحولات شگرفی را رقم زده اند. این مورد نشانگر اهمیت بالای نوآوری در صنایع است.
برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) بعنوان یک برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی این محصولات و پشتیبانی از فناوران، پژوهشگران و شرکتهای نوپا بوجود آمده است.
حمایت های نانومچ از تیم های حاضر در سه بخش خدمات، تسهیلات و آموزش شامل تهیه طرح کسب و کار، رصد بازار، ثبت پتنت، رصد فناوری، تهیه اقلام تبلیغاتی، طراحی صنعتی و بسته بندی، دریافت تأییدیه نانومقیاس، توسعه محصول، ساخت دمو، حضور در نمایشگاه ها، دریافت مجوزها و گواهینامه ها، پشتیبانی از استقرار در مراکز رشد، سرمایه گذاری، آموزش ها و مشاوره های تخصصی کسب و کار ارائه می شود.
تیم های فعال حوزه نانو که به یک نمونه اولیه رسیده اند، می توانند مبادرت به ثبت طرح در این فراخوان کنند. طرح هایی که در برنامه ثبت می شوند، در گام اول از چهار جنبه «فنی»، «نو بودن»، «نانومقیاس» و «قابلیت تجاری» مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید، وارد مرحله مصاحبه شده و از منظر معیار «تعامل و انگیزه» هم مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از آن برای طرح هایی که پذیرش می شوند، دسترسی های مورد نیاز فراهم می شود.
علاقمندان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای داوری طرح ها و حمایت ها و خدمات طرح های پذیرش شده می توانند به صفحه وبسایت نانومچ http: //nanomatch.ir رجوع کنند.منبع:

1400/08/05
20:10:38
0.0 /5
606
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی