آجاک - acak آینده پژوهی

بهره برداری از پایانه برکت با هدف خدمت رسانی به زائرین اربعین

بهره برداری از پایانه برکت با هدف خدمت رسانی به زائرین اربعین

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار داشت: پایانه این بنیاد با هدف خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی در منطقه مرزی مهران به بهره برداری رسید.


به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی بنیاد برکت، محمد ترکمان در تشریح علل راه اندازی پایانه برکت در منطقه مرزی مهران عنوان کرد: بنیاد این پایانه را در مساحت ۳۰ هکتار و عملیات راه سازی هشت کیلومتر با هدف ساخت سوله های اسکان موقت، راه اندازی محل پذیرایی و پارکینگ برای زائرین حسینی در دست ساخت دارد.
ترکمانه افزود: ساخت مرکز جامع سلامت، تأمین و نصب مخازن آب و ۲۰ دستگاه آبسرد کن، راه اندازی نمازخانه ۲۰۰ متر مربعی، ساخت ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و راه اندازی پنج هزار متر مربع سایه بان از دیگر امکانات و خدمات در نظر گرفته شده برای زائرین در پایانه برکت است.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برای ورود به کشور عراق برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین از مرز مهران عبور کردند که این میزان جمعیت در سال ۹۸ به سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسید. احساس نیاز برای خدمت رسانی به زائرین حسینی، بنیاد برکت را به راه اندازی پایانه در این منطقه ترغیب کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: علاوه بر خط ۲۰ کیلومتری انتقال آب نسبت به راه اندازی و تکمیل دو مخزن با ظرفیت ۲ هزار مترمکعب در شهر مهران و ۷۰۰ مترمکعب در پایانه برکت اقدام شده است که نخستین مخزن به صورت کامل تکمیل شده و دومین مخزن، مراحل پایانی ساخت را پشت سر می گذارد.
ترکمانه تصریح کرد: برای انتقال آب از شهر مهران به پایانه برکت ۳۰۰ میلیاردریال اعتبار تکمیلی هزینه شده و مقرر است زائرین حسینی از نتایج و برکات آن بهره مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از طرح آب رسانی به پایانه برکت، امکان خدمات رسانی به راهیان کربلا و زائرین اربعین حسینی بیشتر از پیش فراهم آمده است.
به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هفت هزار و ۸۵۷ طرح با حجم سرمایه گذاری ۹ هزار و ۲۹۱ میلیاردریال را در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه ای در مناطق روستایی و محروم استان ایلام به بهره برداری رسانده است یا در دست اقدام دارد.
در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان ایلام، پایانه برکت در منطقه مرزی ایران و عراق با راه اندازی خط ۲۰ کیلومتری انتقال آب از شهر مهران به این پایانه به بهره برداری رسید.


1400/07/07
10:02:25
0.0 /5
683
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی