آجاک - acak آینده پژوهی

بنیاد برکت در روزهای کرونا ۳۶۰ هزار شغل در مناطق محروم ایجاد کرد

بنیاد برکت در روزهای کرونا ۳۶۰ هزار شغل در مناطق محروم ایجاد کرد

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام اظهار داشت: این بنیاد از زمان شیوع ویروس کرونا تا حالا 360 هزار شغل در قالب طرح های اجتماع محور و بنگاه محور در مناطق محروم کشور به وجود آورده است.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، محمد ترکمانه اضافه کرد: بنیاد برکت از زمانی که کشور با شیوع ویروس کرونا مواجه گردید، ۱۱۵ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه اندازی نمود که ایجاد ۳۴۵ هزار شغل را در این مناطق به همراه داشته است.
ترکمانه افزود: بنیاد در همین مدت و در قالب ۲۵۰ طرح اشتغال زایی بنگاه محور، ۱۵ هزار فرصت شغلی را برای متقاضیان اشتغال فراهم آورده است.
وی اشاره کرد: در مجموع ۳۶۰ هزار شغل برکت در قالب هفت الگوی اشتغال زایی بنگاه محور، تسهیلات محور، حمایت کارگاهی، پشتیبان، آفتاب، سحاب و آسمان به وجود آمده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح عملکرد این بنیاد در زمینه بنگاه محور بیان کرد: بنیاد برکت با سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی با ۲۵۰ بنگاه تولیدی و صنعتی به ویژه واحدهای لطمه دیده از کرونا، موجب احیا و بازگرداندن آنها به چرخه تولید شده است.
ترکمانه اشاره کرد: بنیاد برکت بعد از سوددهی و به ثبات رسیدن واحدهای مشارکتی، از آنها خارج شده و سهم خودرا به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار می کند.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره عملکرد این بنیاد در زمینه ایجاد مشاغل خرد و خانگی هم اشاره کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز بیش از ۱۱۵ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور افتتاح شده که موجب راه اندازی ۳۴۵ هزار فرصت شغلی در این مناطق شده است.
وی تصریح کرد: ۸ هزار روستا و ۴۴۰ شهر در سراسر کشور زیر پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت قرار دارند.
ترکمانه اشاره کرد: بنیاد برکت تا امروز در مجموع مبادرت به مشارکت، سرمایه گذاری، تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که موجب ایجاد فرصت های کسب وکار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است. ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیاردریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه گذاری شده و بنیاد بعد از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خودرا واگذار کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۸۰۰ تسهیل گر این بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور فعال می باشند و مبادرت به شناسایی متقاضیان اشتغال می کنند.
ترکمانه در آخر اشاره کرد: بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام با راه اندازی نهضت اشتغال زایی، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.

1400/07/01
23:22:53
0.0 /5
640
تگها: پشتیبان
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی