آجاک - acak آینده پژوهی

پنج تیم برگزیده سکوی پرتاب هوش مصنوعی عرضه شدند

پنج تیم برگزیده سکوی پرتاب هوش مصنوعی عرضه شدند

آجاک: رویداد سکوی پرتاب هوش مصنوعی انجام شد و پنج تیم موفق به جلب نظر سرمایه گذاران شدند.


این رویداد به همت ۱۰۰ استارتاپ و صندوق سرمایه گذاری جسورانه‌ی پارتیان از مجموعه پارت، انجام شد و در مرحله دریافت طرح، ۸۰ تیم تخصصی در حوزه‌ی هوش مصنوعی طرح های خودرا ارسال کرده و پس از چند مرحله بررسی و غربال، ۱۰ تیم بصورت حضوری به ارائه کسب وکار خود برای سرمایه گذاران و داوران پرداختند و به سوالات و ایرادات وارد شده پاسخ دادند.
در اختتام پنج تیم برگزیده شدند.
در حاشیه‌ی این رویداد پنلی تخصصی تحت عنوان ایران، هوش مصنوعی، آینده با حضور«ایمان ظهوریان» سرپرست تیم تحقیقاتی دیده بان هوش مصنوعی پارت، «حامد اجاقی» عضو ارشد این تیم تحتحقیقاتی، «عمار جلالی منش» و «سیدمهدی خلیق رضوی» هم بنیانگذاران شتابدهنده همتک، «امید حاتمی» دکترای ریاضی دانشگاه کمبریج اجرا شد.
ایمان ظهوریان با اشاره به مطالعات صورت گرفته در زمینه هوش مصنوعی عنوان کرد: در سال ۲۰۱۶ استفاده از فناوری های هوش مصنوعی رقمی بیش از ۷.۶۴۳ میلیون دلار بوده و پیش بینی می شد تا سال ۲۰۲۵ این رقم به ۸.۳۶ میلیارد دلار برسد. اما با گذر زمان و مشاهدات جدید پیش بینی می شود این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ میلیارد دلار هم برسد.
حامد اجاقی با اشاره به لزوم بازتعریف مفاهیم متناسب با ادبیات بازار و نیازهای آن برای تولید و عرضه محصول گفت: اکوسیستم هوش مصنوعی در ایران نوپا است؛ بدین سبب ایده های کوچک در چنین شرایطی می تواند راهگشا باشد. ایده های بزرگ به سبب عدم تطابق هزینه و فایده، اجازه بروز و ظهور پیدا نمی کنند و این چالشی است که در تمام اکوسیستم ها وجود دارد؛ اما در این عرصه بیشتر احساس می شود.
خلیق رضوی که بصورت آنلاین و از خارج کشور در این پنل حضور داشت درباره نقش و تاثیر هوش مصنوعی در کسب وکارها عنوان کرد: ظرفیت های هوش مصنوعی ۳ کمک شایان به کسب وکارها می کند که عبارتند از: مقیاس پذیر شدن و در دسترس همگان قرار گرفتن خدمات، کاهش هزینه و افزایش کیفیت.
حاتمی در این گفتگو به بحث تجربه و کاربرد استفاده از هوش مصنوعی در حوزه های مختلف مانند گردشگری و حوزه های فروش در بازار پرداخت.
منبع:

1400/06/13
22:02:48
0.0 /5
743
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی