آجاک - acak آینده پژوهی
رییس اداره انتقال فناوری شهرك علمی اصفهان:

صادرات ۳۷ میلیون دلاری خدمات و محصولات دانش بنیان شهرک تحقیقاتی اصفهان

صادرات ۳۷ میلیون دلاری خدمات و محصولات دانش بنیان شهرک تحقیقاتی اصفهان

رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: شرکتهای مستقر در این شهرک تابحال ۳۷ میلیون دلار صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان داشته اند.


به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموئزش ایرنا، مجید محمدی در سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی آنلاین صندوق نوآوری و شکوفایی با مبحث نشست تجاری ایران-عمان اضافه کرد: ایجاد و تقویت شرکتهای فناور و دانش بنیان برای رفع نیازهای جامعه و افزایش ثروت از راه ارتقا فرهنگ نوآوری و کارآفرینی نقش پارک های علم و فناوری است.
وی بیان نمود: در این راستا شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان "ایجاد شرایط لازم و تأمین خدمات و حمایت های مورد نیاز برای شکل گیری و رشد کسب و کارهای دانش بنیان"، "اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری ازمهاجرت نخبگان"، "تولید ثروت از علم و تجاری سازی دستاوردهای علمی" و "مشارکت و ایفای نقش در توسعه منطقه ای و رسیدن به اقتصاد دانش بنیان" را بعنوان مأموریت های خود تعریف کرده است.
محمدی عنوان کرد: تعداد هسته های فناور مستقر در این شهرک ۹۷ واحد و تعداد شرکتهای فناور نوپا ۲۰۳ شرکت است. علاوه بر آن ۲۸۲ شرکت فناور رشد یافته در این شهرک مستقر هستند که کل واحدهای مستقر هم اکنون بالغ بر ۵۸۲ شرکت شده است.
وی میزان موفقیت ۵۸۲ هسته و شرکت فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را ۷۵ درصد بیان کرد و اظهار داشت: بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته میزان گردش مالی شرکتهای مستقر بالغ بر ۳۶۵۲ میلیارد تومان است، میزان فروش محصولات و خدمات این شهرک ۱۷۵۸ میلیارد تومان و حجم قرار دادهای پژوهشی و فناوری ما ۸۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است.
محمدی افزود: تعداد محصولات تجاری سازی شده این شهرک ۱۶۲۰ محصول است و شرکتهای مستقر در این شهرک تابحال ۳۷ میلیون دلار صادرات خدمات و محصولات داشته اند.
رییس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه اجرای طرح های مشارکتی از سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: پارسال ۱۱ پروژه مشترک با حجم ۹۱ میلیارد تومان اجرایی شده است. این تعداد در سال ۹۸ تعداد ۶ پروژه و در سال ۹۷ تعداد ۲ طرح بوده است.

تولید محصولات کرونایی در شهرک اصفهان
این مسئول ضمن اشاره به نقش آفرینی این شرکت در زمینه تأمین نیازهای کرونایی کشور، اضافه کرد: تولید روزانه ۵۲ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده، ۱۹ هزار ماسک نانو، ۱۵۰ هزار ماسک سه لایه و ۷۲ دستگاه و تجهیز از دستاوردهای شرکتهای مستقر در این شهرک است.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن ۱۰ شرکت در زمینه تولید مواد ضد عفونی کننده، چهار شرکت در زمینه تولید دستگاههای ضد عفونی کننده، یک شرکت در زمینه تولید دوربین غیر تماسی تب سنج، چهار شرکت در زمینه تولید ماسک نانویی بیمارستانی و ۶ شرکت در زمینه تولید تجهیزات بیمارستانی و تنفسی فعال می باشند.

معرفی پتانسیل های صادراتی شرکتهای دانش بنیان شهرک اصفهان
محمدی درباره وضعیت صادراتی محصولات این شهرک عنوان کرد: تجهیزات بهبود زخم، تخت های بیمارستانی، چراغ های جراحی، سیستم های تصویربرداری با اشعه ایکس، الکتروکاردیوگراف ۳ و ۶ کاناله و دستگاه فشار معکوس برای درمان زخم که از جانب شرکتهای مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شده است، همچون پتانسیل های صادراتی به حساب می آید.
وی خاطرنشان کرد: ایمپلنت ها و پروتزهای پزشکی، مستربچ های افزودنی بر پایه PE و PP، سازگار کننده در کامپاندهای پلیمری، نانو افزودنی ها، چسب بین لایه ای، رنگ های خوراکی طبیعی، امولسیون های طعمی، امولسیفایر و پایدار کننده غذایی، سیروپ زعفران، طعم دهنده های غذایی با منشا طبیعی و روانکارهای صنعتی از دیگر پتانسیل های صادراتی این شهرک علمی و تحقیقاتی است.
سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی آنلاین صندوق نوآوری و شکوفایی با مبحث نشست تجاری ایران-عمان امروز با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید.

1400/06/09
10:12:13
0.0 /5
592
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی