آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس مطرح كرد

انتقاد از عدم پرداخت بودجه جذب پژوهشگران پسادكتری

انتقاد از عدم پرداخت بودجه جذب پژوهشگران پسادكتری

به گزارش آجاك معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: با عدم تخصیص بودجه جذب پژوهشگران پسادكتری از جانب دولت، این مبلغ از ردیف بودجه پژوهش دانشگاه كسر می شود.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دكتر یعقوب فتح اللهی به تشریح شرایط جذب پژوهشگران پسا دكتری در دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: این افراد باید دارای حداقل دو مقاله چاپ شده در مجلات معتبر علمی-پژوهشی باشند و كمتر ازپنج سال از زمان دریافت مدرك دكتری آنها گذشته باشد. همینطور افرادی كه عضو هیات علمی مراكز علمی باشند، نمی توانند از این دوره استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه طول دوره پسادكتری حداكثر دو سال است، اضافه كرد: پژوهشگران پسا دكتری از راه پنج نهاد همچون صندوق پشتیبانی از پژوهشگران، سرآمدان، بنیاد نخبگان، ستاد نانو و دانشگاه مورد حمایت قرار می گیرند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با بیان این مطلب كه حق الزحمه این افراد متناسب با طول دوره مشابه دوره دكتری محاسبه و پرداخت می شود، تصریح كرد: در سالهای گذشته به صورت میانگین ۱۰ تا ۱۵ پژوهشگر از جانب دانشگاه جذب می شد كه امسال به علت آنكه دولت بخش هایی از بودجه مربوط به این مورد را اختصاص نداده، نمی توانیم مستقلا پژوهشگر پسادكتری جذب نماییم.
فتح اللهی افزود: در مجموع سالیانه حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر از پنج مسیری كه ذكر شد، بعنوان پژوهشگر پسا دكتری در دانشگاه جذب می شوند.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی با اشاره به وضعیت نامناسب بودجه پژوهشی در دانشگاه تربیت مدرس و سایر دانشگاه ها اظهار نمود: حوزه پژوهش جایی است كه باید همه پول ها در آنجا هزینه شود ولی امروز شاهد می باشیم كه برای جبران كمبود بودجه، از این بخش كسر می شود.1398/08/13
23:41:31
5.0 /5
3995
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی