آجاک - acak آینده پژوهی
بنیاد ملی نخبگان:

بحث مهاجرت به حربه سیاسی برای زدن رقیب تبدیل شد

بحث مهاجرت به حربه سیاسی برای زدن رقیب تبدیل شد

آجاک: بنیاد ملی نخبگان در اطلاعیه ای اصرار کرد که بحث مهاجرت نخبگان از طرف برخی نامزدها بعنوان حربه ای سیاسی برای زدن رقیب قرار گرفته است.


به گزارش سه شنبه شب ایرنا، بنیاد ملی نخبگان در اطلاعیه ای درباره اظهارات نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره بحث مهاجرت نخبگان نوشت: این نامزدها بدون حتی یک اشاره به شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری و توسعه شرکتهای دانش بنیان و خلاق از ۵۵ عدد در سال ۹۲ به بیشتر از هفت هزار شرکت هم اکنون که خود سبب توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و جذب نخبگان داخل و خارج از کشور شده است و طرح شبهات بدون ذکر منبع و مرجع معتبر برای ادعای اشتباه خود چنین اظهاراتی را مطرح می کنند.
در این اطلاعیه آمده است: کاندیداها برای آگاهی به کتاب سالنامه مهاجرتی ایرانی ها و گزارش های بنیاد ملی نخبگان که کلیه آمار مهاجرتی رتبه های برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی و نفرات برتر دانشجویی در آن به تفکیک سال ذکر شد، رجوع کنند.
این اطلاعیه می افزاید: مهاجرت نفرات برتر کنکور سراسری از سال ۱۳۹۲ تا کنون حدود ۲۸ درصد و مهاجران المپیادهای علمی حدود ۳۲ درصد کاهش یافته است و دو هزار و سیصد نفر از دویست دانشگاه برتر دنیا در طول ۴ سال قبل به کشور بازگشته اند و در استارت اپ های خود ویا شرکتهای دانش بنیان مشغول هستند.منبع:

1400/03/20
23:03:28
0.0 /5
645
تگها: شركت , فناوری
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی