آجاک - acak آینده پژوهی
توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

پارك فناوری پردیس برترین میزبان كارآفرینان ایرانی خارج از كشور شد

پارك فناوری پردیس برترین میزبان كارآفرینان ایرانی خارج از كشور شد

به گزارش آجاک مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود: در ارزیابی بیشتر از ۱۲۰ پایگاه تخصصی مورد ارزیابی، پارک فناوری پردیس بعنوان برترین پایگاه میزبان متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور انتخاب گردید.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پارک فناوری پردیس، تازه ترین رتبه بندی اعلام شده از جانب مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری درباره برترین پایگاه های میزبان متخصصان و کارآفرینان ایرانی نشان داده است که پارک فناوری پردیس در میان دیگر پارک های فناوری بهترین عملکرد را در میزبانی از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ثبت کرده است.
در این ارزیابی، پژوهشگاه دانش های بنیادی، پژوهشکده فناوری تولیدات گیاهی دانشگاه شهید باهنر کرمان و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف رتبه های اول تا سوم را در بین پژوهشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در جذب ایرانی ها کارآفرین از خارج را به خود اختصاص دادند.
تاسیس شرکت نوپا، برگزاری سخنرانی و کارگاه آموزشی و اشتغال در شرکتهای فناور، همچون مسیرهای همکاری متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با پارک فناوری پردیس است.
برنامه ارزیابی پایگاه ها، برای اولین بار در سال ۹۴ و با همکاری ۵ مرکز علمی و فناوری منتخب با هدف ایجاد پل ارتباطی با پژوهشگران و کارآفرینان برجسته ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا شده است. هم چنین این برنامه در سال ۹۹ با هدف ایجاد رقابت موثر میان پایگاه های میزبان و همینطور هدایت درخواست ها به سمت آنها با عملکرد مطلوب تر اجرایی شده است.
در برنامه ارزیابی بهترین پایگاه های همکار با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، بیشتر از ۱۲۰ پایگاه تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته است.
ارزیابی مرکز تعاملات ببین المللی معاونت علمی و فناوری در این برنامه برپایه شاخصهای مورد نظر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده است.
«استخراج دقیق شاخص ها و داده های مورد نیاز»، «برطرف کردن نقصها موجود دوره های گذشته»، «جمع آوری اصولی بازخورد متقاضیانِ همکاری با پایگاه ها»، همچون اصول ملاحظه شده در انجام این ارزیابی است.منبع:

1400/03/09
10:17:03
0.0 /5
548
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی