آجاک - acak آینده پژوهی
زالی در نشست شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تاكید كرد

ضرورت حركت به سمت پژوهش های كاربردی تر مورد نیاز نظام سلامت

ضرورت حركت به سمت پژوهش های كاربردی تر مورد نیاز نظام سلامت

به گزارش آجاک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: باید در حوزه پژوهش و فناوری بگونه ای حرکت نماییم که تحقیقات ما کاربردی تر و مورد نیاز نظام سلامت باشد.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر زالی در نشست با اعضای شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که امروز با حضور دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری و دکتر محمدمهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاشهای ارزشمند اعضای شورای پژوهشی دانشگاه در طول یکسال گذشته اظهار نمود: شورای پژوهشی نهادی راهبردی و نقش آفرین در توسعه و تعالی دانشگاه است.

وی ضمن اشاره به پایه گذاری این شورا توسط دکتر فریدون عزیزی و دکتر محمدرضا زالی، خیلی از توفیقات پژوهشی گروه پزشکی را ماحصل این ابتکار برشمرد و به دستاوردهای ارزشمند اعضای این شورا در سطح ملی اشاره نمود.

دکتر زالی با بیان اینکه دستاوردهای پژوهشی نشان دهنده تعالی دانشگاه در یکسال گذشته است، این توفیقات را ماحصل ریل گذاری مناسبی دانست که از ابتدا در حوزه پژوهشی دانشگاه صورت گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رشد متوزانی که در حوزه پژوهش و فناوری صورت گرفته است را ستودنی برشمرد و تصریح کرد: باید در این عرصه بگونه ای حرکت نماییم که تحقیقات ما کاربردی تر و مورد نیاز نظام سلامت باشد.

دکتر زالی با ذکر این که مراکز تحقیقاتی دانشگاه در عرصه ملی و خدمت رسانی به جامعه پیشتاز هستند یادآورشد: خیلی از پروژه های مداخله ای نظام سلامت کشور در مراکز تحقیقاتی این دانشگاه رشد و نمو داشته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را با عنایت به حضور اساتید برجسته در حوزه های این شورای پژوهشی از نهادهای وزین و اثربخش دانشگاه عنوان نمود و یکی از علل توفیق دانشگاه در عرصه های پژوهشی را سپردن کار به افراد کارآمد ذکر کرد که با برنامه ریزی و نگاه استراتژیک به این توفیقات دست پیدا کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بر تقویت ارتباطات بین سازمانی، فضای تعاملی بین بخشی تصریح کرد و اظهار داشت: سال جاری سعی کردیم تا دو درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه به پژوهش تخصیص یابد و امیدواریم سال آتی هم این روند ادامه یابد.

دکتر زالی در انتها از تلاشهای دکتر زرقی بعنوان یک پژوهشگر مبرز که جزو دو درصد دانشمندان برتر جهانی است و همینطور تلاشهای خالصانه دکتر صدوقی که سبب تحول عظیمی در یکسال گذشته در حوزه آموزش شده است و تمامی اساتید و اعضای شورای پژوهشی دانشگاه قدردانی کرد و برای تمامی اساتید آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد.

جهت گیری پژوهشی دانشگاه، حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است

دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان سخنانی به عرضه گزارشی از دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه در یک سال قبل پرداخت.

وی جهت گیری پژوهشی دانشگاه را حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم عنوان نمود و رشد فزاینده دانشگاه در رتبه بندی های معتبر بین المللی را نشان از حرکت دانشگاه به سمت بین المللی شدن برشمرد.

دکتر زرقی در ادامه به جهش شگرف دانشگاه در سال ۲۰۲۰ از نظر رشد تولیدات علمی اشاره نمود و اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از نظر رشد تولیدات علمی پارسال موفق به کسب رتبه اول کشوری شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این گزارش به رشد بی نظیر ۴۲درصدی استنادات، ایجاد همکاری ها و تعاملات خوب بین المللی، کسب رتبه ۵۸۳ وبومتریکس برای نخستین بار، اجرای برنامه جامع توانمندسازی اساتید، برگزاری ۳۰۰۰ کارگاه آموزشی و دوره پودمانی ۱۲ ماهه، افزایش کیفی مجلات، تبیین نقشه تمایز دانشگاه اشاره نمود.

دکتر زرقی در این گزارش به کسب رتبه اول کشوری درحوزه انتشار کتاب و کتابداری و همینطور در نظام ثبت بیماری ها توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی پارسال اشاره نمود.

وی ضمن اشاره به کسب رتبه اول کشوری در حوزه فناوری توسط دانشگاه اظهار داشت: سال قبل شاهد یک رنسانس در حوزه فناوری دانشگاه بودیم و امروز حوزه فناوری این معاونت به یک تشکیلات فربه و چالاک تبدیل شده است و با اقدامات صورت گرفته در این عرصه توانستیم به رتبه اول کشوری دست یابیم.

وجود ۶ مرکز رشد، بازبینی آئین نامه ها، وجود ۱۰۵ شرکت دانش بنیان با تولید ۱۵۳ محصول، ۱۵۹ اختراع داخلی و ۲۹ پتنت خارجی در سال گذشته، تخصیص فضایی به وسعت ۵۰۰ هزار متر مربع برای ایجاد پارک فناوری، ارتقای اتاق تمیز دانشگاه، راه اندازی بیوبانک مرکزی دانشگاه از دیگر موارد مطرح شده توسط دکتر زرقی در گزارش مذکور بود.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زرقی هم در انتهای سخنان خود از تلاشهای ارزشمند تمامی اساتید و اعضای شورای پژوهش دانشگاه در جهت اعتلا و تعالی حوزه تحقیقات و فناوری قدردانی و برای تمامی آنان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد.

منبع:

1400/01/02
01:17:37
0.0 /5
565
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی