آجاک - acak آینده پژوهی

عوارض جراحی درمانی و زیبایی بینی چیست؟

عوارض جراحی درمانی و زیبایی بینی چیست؟

به گزارش آجاک رئیس بخش فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی درباره عوارض احتمالی جراحی بینی و راهکارهای جلوگیری از آن عرضه داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی ایران دکتر فرهاد حافظی در سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران عنوان کرد: در این وبینار درباره عوارض باقی مانده حراجی بینی در بیمارانی که در کودکی گرفتار شکاف لب بوده اند و احتیاج به جراحی بینی و لب داشته اند بحث و گفتگو شد.
وی ادامه داد: این افراد گاهی علاوه بر مشکلات در ارتباط با جراحی بینی گرفتار مشکلات مادرزادی لب و بینی هستند و از آنجایی که ترمیم وضعیت صورت آنها احتیاج به تجربه کافی دارد در این وبینار دانش و تجربیات میان جراحان پلاستیک و زیبایی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت تا شاهد به دست آوردن نتایج بهتری برای بیماران باشیم.
این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون در کشور حدود ۴۰۰ نفر جراح پلاستیک و زیبایی فعالیت دارند اظهار داشت: افراد کاندیدای جراحی بینی باید حتما به پزشکان جراحی پلاستیک و زیبایی یا متخصصین گوش و حلق و بینی رجوع کند چون که سایر گروه های پزشکی تجربه کافی را در این حوزه ندارند و دوره های لازم را هم برای انجام جراحی بینی نگذرانده اند و انجام جراحی توسط آنها می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای سلامت بیماران به همراه داشته باشد.
حافظی درباره عوارض جراحی بینی اظهار داشت: به صورت کلی عوارض جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شود یکی مسائل در ارتباط با زیبایی و دیگری عملکرد بینی، وضعیت تنفس و حس بویایی است که در هر دو مورد بعد از انجام جراحی نباید مشکلی برای بیمار ایجاد شود و اگر پزشک جراح تجربه کافی نداشته باشد اساسا مشکلات عدیده ای برای بیمار ایجاد خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که عوارض انجام جراحی بینی برای بیماران چقدر است؟ اظهار داشت: این مساله بستگی به شرایط قبلی بیمار و تجربه پزشک جراح دارد و از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت می باشد که با انجام جراحی توسط پزشک حاذق نه تنها رضایت بیمار از زیبایی بینی حاصل می شود بلکه در عملکرد بینی هم مشکلی پیش نخواهد آمد.
امروز سومین ویبنار ماهانه رینوپلاستی با شرکت جراحان پلاستیک و زیبایی برگزار شد.1399/10/30
11:26:20
0.0 /5
370
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی