آجاک - acak آینده پژوهی
پژوهشگر منتخب جشنواره ابوریحان تاكید كرد

لزوم تحقیق در زمینه تأثیر ورزش بر كووید 19

لزوم تحقیق در زمینه تأثیر ورزش بر كووید 19

پژوهشگر منتخب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  مهم ترین تاثیر پژوهش را برقراری ارتباط با دنیای ناشناخته پیرامون بیان کرد و اظهار داشت: پژوهش، فن آوری و کارآفرینی سه محور اصلی رشد و تعالی هر کشور است و تأثیرگذاری آن در جهان کنونی و آینده، بسیار روشن است.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر محمد رستمی نژاد، دکترای تخصصی ایمونولوژی و عضو هیأت علمی پژوهشکده ی گوارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه نخبگان باید پاسخ تمامی پرسش های خویش را از طریق پژوهش بیابند، اظهار داشت: نتایج حاصل از تحقیق همواره قابل استناد است و خللی در آن وارد نمی گردد.
وی به پژوهشگران جوان سفارش کرد: از آنجاکه مقالات منتخب از طرح های تحقیقاتی در رزومه ی افراد برای همیشه باقی می ماند، قبل از موافقت همکاری در هر طرح تحقیقاتی، درباره ی چگونگی انجام کار تحقیق و تفحص کنید.
رستمی نژاد با اشاره به اینکه دستیابی به هر هدفی، نیازمند برنامه ریزی، آینده نگری، پشتکار و در نهایت توکل به خدای بزرگ است، ضمن اشاره به سیر پیشرفت خود، اظهار داشت: با انجام هر طرح تحقیقاتی علاقه ام به ارائه طرح جدید و مطالعه ی مبحث جدید بیش تر می شد؛ به صورتی که در سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۸ در جایگاه پژوهشگر غیر هیأت علمی، برگزیده ی دانشگاه شدم و تابحال بیشتر از ۲۰۰ مقاله و هفت جلد کتاب و سه ثبت اختراع در کارنامه ی خود دارم.
وی با تکیه بر اهمیت هدفمند بودن در کارهای پژوهشی، اظهار داشت: در طول دوره فعالیت پژوهشی بر روی یک مبحث تمرکز کرده و تمام تلاشم را در جهت ارائه راه کارهای مناسب به منظور پیشگیری و درمان بیماری سلیاک در ایران به کار گرفتم.
وی شرکت در کنگره های علمی و بین المللی را موثر دانست و افزود: از این طریق می توان ضمن برقراری ارتباط با اساتید برجسته، پروژه های مناسب و موثر طراحی و اجرا کرد. با همین روش حداقل پنج مقاله با ایمپکت بالای ۱۰ منتشر کردم.
وی در این رابطه به تاسیس اولین دپارتمان تحقیقاتی بیماری سلیاک در پژوهشکده گوارش و کبد کشور اشاره نمود و اظهار داشت: در این دپارتمان تلاش شده تا دانشجویان برای انجام طرح های تحقیقاتی در رابطه با این رشته جذب شوند.
این عضو هیات علمی دانشگاه مهم ترین تاثیر پژوهش را برقراری ارتباط با دنیای ناشناخته ی پیرامون بیان کرد و اظهار داشت: پژوهش، فن آوری و کارآفرینی سه محور اصلی رشد و تعالی هر کشوری ست و تأثیرگذاری آن در جهان کنونی و آینده، بسیار روشن است.
رستمی نژاد همینطور با اشاره به اینکه رکن اصلی تمامی تصمیمات در سطح کلان برای پیشگیری، درمان و حتی ساخت واکسن کرونا، انجام پژوهش های کاربردی است، اظهار داشت: ورزش و فعالیتهای بدنی نقش کلیدی در بالا بردن سطح ایمنی بدن در مقابله با عفونت ها دارد. بطور حتم انجام پروژه ای تحقیقاتی در حیطه ی ورزش و انتشار یافته های آنها در وضعیت کنونی می تواند راه گشای بازگشت سلامت و امید به خانواده های ایرانی باشد.
وی خطاب به دانشجویان بهشتی سفارش کرد: بدون شک کسانی که در این دانشگاه پذیرفته شده اند و در حال تحصیل هستند، از نخبگان کشورند و در طول تحصیل پرسش های فراوانی در ذهن شان ایجاد می شود. سفارش ی من این است که پاسخ تمامی پرسش های خویش را از طریق پژوهش بیابند. نتایج حاصله از تحقیق همواره قابل استناد است و خللی در آن وارد نمی گردد.
به گزارش مفدا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد رستمی نژاد در بیست و یکمین دوره از جشنواره ی پژوهشی ابوریحان بیرونی که روز سه شنبه دوم دیماه سالجاری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، موفق به کسب جایگاه پژوهشگر منتخب در رتبه ی استادیار پایه شد.1399/10/09
00:05:49
0.0 /5
400
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی