آجاک - acak آینده پژوهی

فضانوردان ناسا راهی زمین شدند

فضانوردان ناسا راهی زمین شدند

به گزارش آجاك ۲ فضانورد ناسا با فضاپیمای «كرو دراگون» متعلق به شركت فضایی «اسپیس ایكس» ایستگاه بین المللی فضایی را ترك كردند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، بازگشت «رابرت بهنکن» و «داگلاس هارلی» آخر نخستین مأموریت خدمه دار اسپیس ایکس به ایستگاه بین المللی فضایی و نخستین ماموریتی است که در آن فضانوردان آمریکایی بعد از گذشت ۹ سال از بازنشستگی شاتل های فضایی ناسا، از خاک آمریکا راهی این ایستگاه در حال چرخش شدند.
بنا بر این گزارش، هارلی و بهنکن حدود ساعت ۷: ۳۵ دقیقه بعدازظهر شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه بین المللی فضایی جدا شدند؛ درصورتی که طبق برنامه پیش برود این ۲ فضانورد امروز - یکشنبه - به زمین باز خواهند گشت. انتظار می رود که فضاپیمای «کرو دراگون» ساعت ۲: ۴۲ دقیقه بعدازظهر امروز به وقت منطقه زمانی شرقی بر سطح آب در ساحل فلوریدا فرود آید.
محل فرود اصلی بر سطح آب اقیانوس اطلس در نزدیکی مرکز فضایی کندی بود اما به علت همزمانی این فرود با طوفان گرمسیری Isaias، محل فرود کرو دراگون در امتداد ساحل شرقی فلوریدا، تعیین شد.
بازگشت به زمین از خانه همیشه یک تجربه دشوارتری بوده است اما بهنکن و هارلی برای آن آماده هستند. هر دوی آنها فضانوردان کهنه کار ناسا هستند که مأموریت های فضایی را با شاتل انجام می دادند.
«الون ماسک» بنیانگذار اسپیس ایکس در یک کنفرانس مطبوعاتی که پس از پرتاب فضاپیمای دراگون انجام شد، اظهار داشت که هنوز مشتاق «اعلام پیروزی» نیست و تصریح کرد که بازگشت می تواند خطرناک تر از صعود باشد.
بهنکن و هارلی روز ۳۰ مه با راکت «فالکون ۹» که توسط شرکت فضایی اسپیس ایکس ساخته شده است به ایستگاه بین المللی فضایی رفتند. این مأموریت که «دمو-۲» ( Demo-۲) نام داشت یک پرتاب تاریخی برای شرکت فضایی اسپیس ایکس به حساب می آید، چونکه این شرکت بعد از گذشت ۹ سال از بازنشستگی شاتل های فضایی ناسا، برای نخستین بار موفق شد فضانواردان را از خاک آمریکا به این ایستگاه منتقل کند.منبع:

1399/05/15
23:37:34
5.0 /5
1701
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی