آجاک - acak آینده پژوهی
توسط صندوق نوآوری محقق شد؛

پشتیبانی از تولید ۶۲ محصول كرونایی

پشتیبانی از تولید ۶۲ محصول كرونایی

به گزارش آجاك صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام نمود كه از ۶۲ محصول در رابطه با كرونا كه توسط محققان ۱۸ استان به تولید رسیده حمایت كرده است.به گزارش آجاک به نقل از مهر، صندوق نوآوری و شکوفایی، گزارشی از وضعیت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و فناور تولیدکننده اقلام مورد نیاز در زمینه کرونا را ارائه نمود.
صندوق با اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ ها برنامه حمایتی خویش را همزمان با شروع اپیدمی کرونا شروع کرد.
در ابتدا ۴۳۴ طر ح از سوی شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ به صندوق نوآوری ارسال شد که بعد از ارزیابی طرح ها و شرکت ها، نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات ظرف دو هفته کاری به شرکت هایی از ۱۸ استان کشور پرداخت گردید.
این تسهیلات به بیشتر از ۶۲ محصول مرتبط در ۵ محور تجهیزات و ملزومات پزشکی، ونتیلاتور، دستگاه بیهوشی اتاق عمل، دستگاه اکسیژن ساز، لباس بیمارستانی، دوربین حرارتی تشخیص کرونا و مانند آن (کیت های تشخیص کرونا، ماسک، مواد ضدعفونی کننده) و سامانه های نرم افزاری تعلق گرفت.
از میان طرح های تولید اقلام و محصولات مقابله با ویروس کرونا، ۹ طرح در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی شامل تولید ۱۰۰ دستگاه بیهوشی اتاق عمل، ۵۰۰ دستگاه ونتیلاتور، هزار دستگاه اکسیژن ساز، ماهانه ۱۰۰ هزار دست لباس بیمارستانی، ۳۰ میلیون جفت دستکش، ۱۵۰۰ دستگاه ضدعفونی کننده و ۵۰۰ هزار شیلد و سرپوشه، ساخت دستگاه تصفیه هوای پلاسمایی، دوربین حرارتی تشخیص کرونا، دیسپنسر هوشمند ضدعفونی و تولید سوپرکربن فعال جهت استفاده در ماسک های فیلتردار هستند.
حمایت از چهار طرح برای تولید کیت های تشخیص کرونا
همچنین ۴ طرح به کیت های تشخیصی و استخراج ژنوم اختصاص داشت که اعطای تسهیلات به این طرح ها، منجر به تولید ماهانه ۲۰۰ هزار کیت شد. همینطور یک شرکت دانش بنیان به توان ساخت و تولید ابزار استخراج ژنوم ویروس کرونا طی پانزده دقیقه دست یافته که بعد از تولید موفق به بازار داخلی، الان در راه صادرات است.
از سوی دیگر صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام نمود که به ۱۳ شرکت برای تولید ماهانه ۱۰ میلیون انواع ماسک ۳ لایه، نانویی و N۹۵ و به ۲۵ شرکت برای تولید ماهانه ۲.۲ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده تسهیلات مختص کرده است.
علاوه بر مواد ضدعفونی کننده، ۵ طرح هم به تولید دستگاه های تولید مواد ضدعفونی کننده تعلق داشت که با استفاده از تسهیلات صندوق به تولید صنعتی و انبوه ـ ماهانه ۱۵۰۰ دستگاه ـ دست پیدا کردند.
سامانه های نرم افزاری هم توانستند از خدمات مالی و معنوی صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کنند. در میان سامانه های نرم افزاری در رابطه با کنترل و جلوگیری از کرونا، ۴ سامانه تأمین مالی شدند و اپلیکیشن دیگری که برای شکست زنجیره های انتقال ویروس کرونا در کشور مورد تأیید وزارت بهداشت قرار دارد هم مورد حمایت قرار گرفت.


منبع:

1399/05/13
11:50:14
5.0 /5
1728
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی