آجاک - acak آینده پژوهی

امكان ابتلای همزمان به كووید-۱۹ و آنفلوآنزا

امكان ابتلای همزمان به كووید-۱۹ و آنفلوآنزا

پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند برمبنای مقالات انتشار یافته در مجلات علمی معتبر، امكان ابتلای همزمان به دو بیماری كووید-19 و آنفلوآنزا وجود دارد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا ممکنست فردی همزمان هم به کووید-۱۹ مبتلا شود و هم به آنفلوآنزا؟
آنها می گویند: برمبنای مقالات انتشار یافته در مجلات علمی معتبر، امکان ابتلای همزمان به این دو بیماری وجود دارد. گزارش های موردی در این خصوص در کشورهای اسپانیا، ایران، ژاپن و چین گزارش شده اند. در ایران برمبنای گزارشی در یکی از بیمارستان های شیراز، چهار بیمار به صورت همزمان به آنفلوآنزا و کووید ۱۹ مبتلا شدند.
در اسپانیا نیز در مقاله ای به این مساله اشاره شده است که سه مرد و یک زن همزمان این دو عفونت را تجربه کردند. در ژاپن نیز در مقالات علمی یک مورد ابتلای همزمان گزارش شده است و در چین نیز به یک مرد ۶۹ ساله اشاره شده است که همزمان به این دو بیماری مبتلا شده است.
شواهد موجود نشان می دهد، ابتلای همزمان به این دو بیماری امکان پذیر بوده و بایستی قبل از شروع فصل سرما، تمهیدات لازم برای مقابله و درمان افرادی که گرفتار هر دو بیماری می شوند، اندیشیده شود؛ این تمهیدات می تواند شامل بازبینی در پروتکل های تشخیصی بمنظور شناسایی بهتر موارد گرفتار عفونت مضاعف آنفلوآنزا و کووید ۱۹ شود.1399/04/22
14:27:02
5.0 /5
1794
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی