آجاک - acak آینده پژوهی

پرتاب موشك استارتاپ ژاپن شكست خورد

پرتاب موشك استارتاپ ژاپن شكست خورد

به گزارش آجاك راكت MOMO-۵ كه توسط یك استارتاپ هوا و فضا ژاپنی ساخته شده است، به علت بروز نقص فنی در موتور این راكت، نتوانست به فضا برسد.


به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری شینهوا، شرکت Interstellar Technologies که در شهر «هوکایدو» واقع در شمال ژاپن واقع شده است، راکت MOMO-۵ را حدود ساعت پنج و 15 دقیقه بامداد یکشنبه از پایگاهی در شهر «تاکی» پرتاب کرد. اما ۷۰ ثانیه بعد از پرتاب موتور این راکت گرفتار توقف اضطراری شد و راکت به درون دریا سقوط کرد.
به گفته مقامات این شرکت، بخشی از موتور در جریان پرتاب صدمه دید و بدنه راکت دیگر قادر به حفظ جهت خود نبود. آنالیزهای اولیه نشان داد که این راکت به ارتفاع حدود ۱۱ کیلومتری رسید.
این پنجمین پرتاب راکت "MOMO" این شرکت بود. سومین راکت که ماه مه سال قبل پرتاب شد، تنها راکتی بود که به ارتفاع هدف ۱۰۰ کیلومتری رسید و این شرکت را به نخستین شرکت خصوصی ژاپنی تبدیل کرد که موشک را به لبه فضا ارسال کرده است.
«تاکاهیرو ایناگاوا»، رئیس شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین شکست را یک نتیجه ناامید کننده عنوان نمود و اظهار داشت: با این وجود هیچ مشکل اساسی در این راکت به جز در قسمت صدمه دیده (موتور) وجود ندارد و اقدامات لازم را برای رسیدن به پرتاب بعدی انجام می دهیم.


1399/03/27
23:42:20
5.0 /5
2157
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی