آجاک - acak آینده پژوهی

بازدید هیات اعزامی معاونت علمی از مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا

بازدید هیات اعزامی معاونت علمی از مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا

به گزارش آجاک، تعدادی از هیأت اعزامی معاونت علمی از بخش نانوتکنولوژی مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا بازدید و در مورد توسعه همکاری ها با طرف کوبایی بحث و تبادل نظر کردند.به گزارش آجاک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری؛ همزمان با سفر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و هیأت همراه به کوبا، تعدادی از اعضای هیأت از بخش نانوتکنولوژی مرکز مطالعات پیشرفته هاوانا بازدید و در مورد توسعه همکاری ها با طرف کوبایی بحث و تبادل نظر کردند.
در این مرکز که مسئولیت توسعه بین رشته ای فناوری نانو را با همکاری سایر مؤسسات پژوهشی کشور کوبا برعهده دارد، فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی با استفاده از دستگاههای مختلف ایرانی در جریان است.
محققان مرکز با قدردانی از کیفیت دستگاههای ایرانی همچون میکروسکوپ نیروی اتمی، عملکرد آنان را با نمونه های مشابه آمریکایی و اروپایی مشابه ارزیابی کردند.
توسعه همکاریهای علمی با حضور کشورهای ثالث، افزایش کاربرد محصولات آزمایشگاهی و تست آزمون ایرانی در کشور کوبا با اعزام تیم تخصصی به نمایشگاه ایران ساخت و توسعه همکاری شرکتهای دانش بنیان با مراکز فناوری در کشور کوبا بخشی از توافقات حاصل شده در این بازدید بود.


منبع:

1402/06/27
10:43:24
0.0 /5
344
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی