آجاک - acak آینده پژوهی

ناسا در یک قدمی رسیدن به یک سیارک غنی از فلز

ناسا در یک قدمی رسیدن به یک سیارک غنی از فلز

به گزارش آجاک، دیجیاتو نوشت: مهندسان و دانشمندان «مرکز فضایی کندی» ناسا در حال آماده شدن برای مأموریت پیشگامانه Psyche هستند که در کمتر از یک ماه دیگر راه اندازی خواهد شد.


در این مأموریت، دانشمندان با مجموعه ای از ابزارهای علمی پیشرفته که شامل مواردی ازجمله تصویرگر چندطیفی و مغناطیس سنج و طیف سنج پرتو گاما می شود، قصد دارند به اسرار سیارک پر از فلز Psyche پی ببرند.
برپایه بیانیه مطبوعاتی ناسا، مهندسان آزمایش هایی را روی هر چهار پیشران فضاپیمای این مأموریت انجام داده اند، آرایه های خورشیدی آنرا با دقت جمع کرده و درونش را با گاز زنون که سوخت سفر جاه طلبانه اش به کمربند سیارکی است، پر کرده اند. علاوه براین، عملکرد آنتن آن هم تأیید شده است که وظیفه ارسال داده ها به زمین را دارد تا همه چیز برای پرتاب مأموریت Psyche آماده باشد.
با انجام این اقدامات، «هنری استون»، مدیر پروژه Psyche در لابراتوار پیشرانش جت ناسا، اظهار دارد که تیم این مأموریت کاملا آماده و مشتاق پرتاب این فضاپیما است.
زمان پرواز به سمت سیارک Psyche دوره پرتاب فضاپیمای Psyche ناسا از روز پنجشنبه، 13 مهرماه آغاز و در روز چهارشنبه، 3 آبان ماه به پایان خواهد رسید. این فضاپیما در ساعت 18: 06 به وقت ایران بر فراز راکت Falcon Heavy اسپیس ایکس از مجتمع پرتاب 39A مرکز فضایی کندی به سمت آسمان ها خواهد رفت. هدف این مأموریت صرفا رسیدن به سیارک غنی از فلزات Psyche نیست، بلکه دانشمندان قصد دارند اطلاعاتی را به دست بیاورند که به درک ما از نحوه شکل گیری سیاره کمک خواهد نمود.
سیارک Psyche با اندازه حدود 280 کیلومتر (در عریض ترین نقطه خود) بعنوان یک لابراتوار آسمانی منحصربه فرد توصیف شده است. این سیارک می تواند قطعاتی از هسته یک سیاره کوچک باشد و اطلاعاتی در مورد اجزای سازنده سیارات اولیه ارائه نماید. بعد از رسیدن به Psyche، این فضاپیما تقریبا 26 ماه در مدار آن خواهد چرخید تا داده های ارزشمندی را کسب کند.
۵۸۵۸


1402/06/20
12:21:12
0.0 /5
320
تگها: هنر
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی