آجاک - acak آینده پژوهی

بهره مندی از توانمندی فکری و اجرایی نخبگان نظام سلامت

بهره مندی از توانمندی فکری و اجرایی نخبگان نظام سلامت

آجاک: به گزارش آجاک، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بهره مندی از ظرفیت بیشتر از ۲ هرار نخبه نظام سلامت در کمیته های تخصصی و مشورتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و مراکز تحقیقاتی با هدف دستیابی به مرجعیت علمی و ارتقای جایگاه علمی کشور در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی است.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با بیان این مطلب که به کارگیری ظرفیت نخبگان همچون برنامه های معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت است و با جدیت دنبال می شود، اظهار نمود: در دولت سیزدهم از توانمندی فکری و اجرایی حدود ۶۰۰ نفر از اعضای هیات علمی، دانشمندان و نخبگان برتر علوم پزشکی در کمیته های مشورتی و تخصصی حوزه تحقیقات و فناوری سلامت بهره برداری شده است.
دکتر پناهی ضمن اشاره به سیاست جوانگرایی با هدف کادرسازی و نیروسازی جهت تحقق آرمان های مقدس جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب، اظهار نمود: افزون بر این ۵۰۰ نفر از محققان، نخبگان و اعضای هیات علمی متخصص و متعهد دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ۹ کمیته تخصصی و یک کمیته اخلاق مؤسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) مشارکت دارند.
ایشان در ادامه به برنامه جذب دستیار پژوهش اشاره و خاطرنشان کرد: در برنامه دستیار پژوهش ۳۲ پزشک، چهار داروساز و دو دندانپزشک در سال ۱۴۰۱ جذب شدند.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اضافه کرد: دستیار پژوهش باید حداقل شرط معدل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب دوره انترنی و حداقل یک مقاله بین المللی ISI و یا PubMed (به عنوان نفر اول یا نویسنده مسئول) داشته باشد و با تایید و انتخاب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرایط جذب خواهد داشت.
دکتر پناهی با عرضه آماری از دوره دکترای پژوهشی (PhD by Research) اظهار نمود: امسال ۶۳ دانشگاه و مرکز برای جذب دکترای پژوهشی اعلام آمادگی کردند که در مجموع ۳۲ نفر پذیرفته شدند.
وی خاطرنشان کرد: حالا در مجموع بالغ بر ۲۱ هزار و ۹۰۷ هیات علمی در کشور داریم که ۱۶۲۴ نفر از آنها هیات علمی پژوهشی به شمار می روند.
منبع:

1401/12/13
14:12:30
0.0 /5
412
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی