آجاک - acak آینده پژوهی

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، اخذ شهروندی از طریق ثبت ازدواج، خرید ملک و سرمایه‌گذاری از جمله روش‌های ممکن مهاجرت به ترکیه است. همچنین کشور ترکیه یکی از مقاصد مهاجرتی جذاب برای ایرانیان محسوب می‌شود و در دهه اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است.


روش‌های مهاجرتی بسیاری به ترکیه وجود دارد و به طور کلی می‌توان گفت که ترکیه کشور مهاجر پذیری است. حتی در سال‌های اخیر ترکیه شرایطی را فراهم نموده است تا افراد راحت‌تر بتوانند تابعیت این کشور را بدست آورند. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، اخذ شهروندی از طریق ثبت ازدواج، خرید ملک و سرمایه‌گذاری از جمله روش‌های ممکن مهاجرت به ترکیه است. همچنین کشور ترکیه یکی از مقاصد مهاجرتی جذاب برای ایرانیان محسوب می‌شود و در دهه اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مهاجرت به ترکیه 

اگر می خواهید بیش از 90 روز در کشور ترکیه بمانید و اقامت داشته باشید، باید برای اخذ اجازه اقامت در ترکیه درخواست دهید. این الزام بایستی توسط همه دانشجویان، نیروهای کار، خارجیانی که با شهروندان ترکیه ازدواج کرده‌اند اما هنوز تابعیت ترکیه را نگرفته‌اند، محققان علمی، سرمایه‌گذاران و خریداران املاک خارجی رعایت شود.

کسانی که کمتر از این مدت اقامت دارند می‌توانند از ویزای الکترونیکی توریستی (tourist e-visa) استفاده کنند، اما نمی‌توانند بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در ترکیه بمانند.

در آوریل 2022 قوانین جدیدی برای دریافت اجازه اقامت در ترکیه تعیین و به ریاست مدیریت مهاجرت وزارت ترکیه ابلاغ گردید. طبق آیین نامه جدید، اتباع خارجی نمی‌توانند با قرارداد اجاره اجازه اقامت بگیرند. یک خارجی برای درخواست اجازه اقامت طولانی مدت باید مالک ملک باشد.

اتباع خارجی تنها با خرید املاک مسکونی در ترکیه می توانند اجازه اقامت دریافت کنند. یعنی اتباع خارجی برای دریافت اجازه اقامت باید خانه یا آپارتمان خریداری کنند. از 27 آوریل 2022، ارزش دارایی برای مجوز اقامت باید حداقل 75000 دلار در کلان شهرهایی مانند آنتالیا، استانبول و آنکارا و حداقل 50000 دلار در شهرهای دیگر مانند یالووا (Yalova) باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه

در این بخش به اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری پرداخته‌ایم. گزینه‌های سرمایه گذاری مناسب برای درخواست شهروندی ترکیه به شرح زیر است:

 • خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 400000 دلار در ترکیه (به یاد داشته باشیدکه خرید املاک و مستغلات در ترکیه را در یک دفتر اسناد رسمی معتبر انجام دهید.)
 • 500000 دلار آمریکا (USD) پول نقد در بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کنید.
 • خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش 500000 دلار آمریکا (USD)
 • خرید سهام به ارزش 500000 دلار آمریکا (USD) در REIT یا VCT ترکیه
 • 500000 دلار آمریکا (USD) در دارایی‌های ثابت سرمایه گذاری کنید.
 • در ترکیه شرکت ثبت کنید و 50 نفر را برای شرکت خود استخدام کنید.

خرید ملک در ترکیه 

شما می‌توانید با خرید ملکی به ارزش حداقل 400000 دلار در ترکیه با تصمیمی که در روزنامه رسمی ترکیه در سال 2022 منتشر شده است، تابعیت شهروندی ترکیه را بدست آورید. این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه است، چرا که هم تابعیت این کشور را بدست آورده‌اید و هم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای آتیه خود انجام داده‌اید.

البته به یاد داشته باشید کار با یک شرکت حرفه‌ای که در زمینه مهاجرت به ترکیه تخصص داشته باشد، روند شما را به خصوص در حوزه سرمایه گذاری در ترکیه جهت اخذ شهروندی را آسان می‌کند. بنابراین با مشاوره‌های تخصصی و حرفه‌ای که ما ارائه می‌دهیم، می‌تواند خیال‌تان آسوده باشد که با موفقیت تابعیت ترکیه را بدست خواهید آورد.

خرید ملک در استانبول 

شهر استانبول در دوران مدرن گام‌های بلندی در توسعه خود برداشته است. شهر استانبول گزینه‌های متعدد و متنوعی برای خرید ملک توسط خارجیان با هر بودجه‌ای دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل خرید ملک و سرمایه‌گذاری در استانبول موقعیت جغرافیایی متمایز این شهر است . که در کنار امکانات و تسهیلاتی که وجود دارد از مناظر بی‌نظیر شهر می‌توان لذت برد. 

شهر استانبول مراکز تفریحی، خرید و نیز مجتمع‌های تجاری بسیاری دارد. بسیاری از سرمایه‌گذاران معاملات تجاری خود را در استانبول انجام می‌دهند. در شهر استانبول مطابق با هر سلیقه‌ای با طیف وسیعی از قیمت‌ها و متناسب با هر بودجه‌ای خانه پیدا کنید.

اجازه دهید کمی بیشتر پیرامون مزیت‌های خرید ملک در استانبول صحبت کنیم و بگوییم که چرا خرید ملک در این شهر تصمیم درست، فرصت سرمایه گذاری خوب و سودآوری است.

 • امکان اخذ اقامت ملکی
 • امکان اخذ تابعیت ترکیه
 • وجود خدمات و زیرساختهای عالی در شهر استانبول
 • تنوع زیاد در بازار املاک و مستغلات استانبول (خانه ویلایی، آپارتمان، واحد تجاری و ...)
 • موقعیت جغرافیایی بسیار عالی شهر استانبول ( استانبول مناظر طبیعی زیبایی دارد)
 • قیمت املاک در استانبول بسیار دلگرم کننده است (با بودجه مناسبی می‌توان ملک معقولی خریداری نمود)

مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

به طور کلی مدارک زیر برای صدور شهروندی برای فرد سرمایه‌گذار مورد نیاز است:

 • فرم درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • 4 عکس در اندازه پاسپورت از هر یک از اعضای خانواده سرمایه‌گذار
 • شناسنامه
 • اجازه اقامت یا ویزای توریستی معتبر در پاسپورت
 • بایستی اسنادی که روابط شما را با همسر و فرزندانتان ثابت می‌کند (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان)، ارائه دهید
 • در صورت وجود کپی شناسه ترکی (Turkish ID) و آدرس بستگان متقاضی در ترکیه ارائه گردد.
 • رسید پرداخت مالیات درخواست
 • گزارش ارزیابی (تعیین قیمت و ارزش مورد سرمایه‌گذاری شده)
 • رسید بانکی که نشان می‌دهد ارزش املاک شما حداقل 400000 دلار است.
 • سند مالکیت یا تعهد محضری خرید ملک

موسسه مهاجرتی آرال گام

مجموعه آرال گام(https://aralgam.com/)، یک مرکز تخصصی ارائه دهنده کلیه‌ی خدمات مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه می باشد. همچنین شما می توانید خدماتی مانند، افتتاح حساب بانکی در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه، اجاره ملک در ترکیه، اخذ شهروندی کشور ترکیه، تحصیل در ترکیه، تحصیل پزشکی در ترکیه، افتتاح حساب بین المللی به صورت غیرحضوری را به راحتی با همکاری مجموعه آرال گام در کشور ترکیه انجام دهید. موسسه مهاجرتی آرال گام از مراجعه کنندگان جهت دریافت خدمات مشاوره استقبال نموده و این خدمات را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار می دهد.

 

1401/07/03
16:29:26
0.0 /5
449
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی