آجاک - acak آینده پژوهی

کنترل هزینه های بهداشت و سلامت با یک خدمت جدید دانش بنیان

کنترل هزینه های بهداشت و سلامت با یک خدمت جدید دانش بنیان

آجاک: یک شرکت خلاق با همکاری دو بانک کشور با طراحی «داروکارت»، امکان خرید دارو و همین طور دریافت خدمات از مراکز درمانی را تا سقف 50 درصد کاهش هزینه برای متقاضیان فراهم نموده است.


به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، امید شاهمرادی مدیرعامل این شرکت خلاق در زمینه سلامت شنبه شب در آئین رونمایی از «داروکارت» در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اعلان اینکه طراحی این کارت تخصصی از سال ۱۳۹۹ شروع شد، اضافه کرد: این کارت، اولین کارت خدماتی است که با همکاری بانک پاسارگارد و تجارت در زمینه سلامت صادر می شود.
وی با اشاره به عقد قرارداد با ۱۲۰۰ مرکز درمانی در کشور اظهار داشت: در حقیقت این کارت با هدف پشتیبانی از همه خانوارهای ایرانی در سراسر کشور به خصوص خانوارهای کم درآمد و بی بضاعت، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست طراحی شده است.
شاهمرادی درباب خاصیت داروکارت اشاره کرد: این کارت در حقیقت به کاربران امکان خرید از داروخانه ها، مراکز درمانی، تصویربرداری، سونوگرافی، فیزیوتراپی و حتی ویزیت پزشکان متخصص و خدمات مراقبتی در منزل را تا سقف ۵۰ درصد تخفیف درهزینه فراهم نموده است.
این فعال حوزه شرکت های خلاق با اعلان اینکه این شرکت در حقیقت با طراحی داروکارت گپ های موجود در بیمه های تکمیلی و پایه را پر کرده است، اضافه کرد: قبل از این اپلیکیشن داروپیک را در زمینه درمان روانه بازار کرده بودیم و به سبب این که پرداخت بیمه برای قسمتی از داروها با قوانین سفت و سخت بیمه ای هم راه است و مشمول بیمه نمی گردد، تصمیم به راه اندازی و طراحی این کارت کردیم.
وی اشاره کرد: «داروپیک» نیز اولین سامانه هوشمند ارائه خدمات درمان و سلامت در زمینه های استعلام نسخه های پزشکی، ویزیت و مشاوره آنلاین، خدمات آزمایشگاهی، تصویر برداری و پرستاری است که قبل از این از طرف این شرکت خلاق به راه افتاده است.
شاهمرادی با اعلان اینکه «داروکارت» با همکاری واحدپرداخت الکترونیک بانک پاسارگارد طراحی و صادر می شود، اضافه کرد: کاربر کارت هیچ ارتباطی با ما ندارد، یعنی فردی که به عنوان یک کاربر این کارت را تهیه می کند، یک حساب بانکی در حساب بانک مقصد باز می کند و کنترل مبالغ داخل آن نیز برعهده خود کاربر و زیر نظر بانک است و هنگامی که کاربر از مراکز تحت قرارداد با ما خدمات می گیرد، بسته به خدمت، از کاهش هزینه ای ۱۰ تا ۵۰ درصد برخوردار می شود.
مدیرعامل این شرکت خلاق همین طور اظهار داشت: «داروکارت» مانند کیف پول های دیگر نیست که پول به حساب یک شرکتی واریز شود و کاربر فقط به طور دیجیتال آنرا هزینه کند، بلکه کاملا پول در حساب خود کاربر است و هیچ ارتباطی با ما ندارد.منبع:

1401/05/30
23:22:11
0.0 /5
410
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی