آجاک - acak آینده پژوهی
بر اساس برنامه تحقیقاتی دیده بان جهانی كارآفرینی GEM؛

ارزیابی شاخصهای کارآفرینی کشور کلید خورد

ارزیابی شاخصهای کارآفرینی کشور کلید خورد

به گزارش آجاک به گزارش آجاک، طرح ارزیابی شاخصهای کارآفرینی در کشور با حجم نمونه ای بالغ بر سه هزار و ۳۶۰ نفر از جمعیت بالغ ۱۸ تا ۶۴ ساله، در ۴۲ شهر کشور با همکاری بیشتر از ۴۷ پرسشگر شروع شد.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، این برنامه سالیانه بر مبنای برنامه تحقیقاتی Adult Population Survey، دیده بان جهانی کارآفرینی GEM با هدف پیمایش فعالیتهای کارآفرینانه در سه لایه ادراکات، فعالیت ها و اشتیاق کارآفرینانه، همگام با بیشتر از ۶۰ کشور بزرگ جهان در کشور اجرا می شود.

تیم GEM ایران سالیانه موضوع هایی را بعنوان مبحث پژوهشی ویژه خود به سوالات پرسشنامه استاندارد GEM اضافه می کند. سال جاری هم طبق روال سالهای گذشته، موضوع هایی با عناوین سرسختی کارآفرینانه، کوچینگ کارآفرینی و کارآفرینی سازمانی با هدف شناسایی بهتر وضعیت کارآفرینی کشور به پرسشنامه افزوده شده است.

در راستای انجام استاندارد برنامه تحقیقاتی APS جلساتی منظم به منظور معرفی و چگونگی اجرای طرح تحقیقاتی ارزیابی شاخصهای کارآفرینی در کشور بر مبنای مدل Global Entrepreneurship Monitor (GEM) در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار می گردد. سال جاری هم بیشتر از ۱۰۰ علاقه مند و پژوهشگر در این جلسات شرکت کردند.

بر طبق این گزارش، در اولین جلسه سالانه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال ۱۳۹۶، طرح تحقیقاتی دفتر دیده بان جهانی ایران در دانشکده کارآفرینی با عنوان ارزیابی شاخص کارآفرینی بر مبنای مدل دیده بان جهان کارآفرینی بعنوان طرح برگزیده معرفی شده از جانب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح برتر و در سال ۱۴۰۰ بعنوان طرح تحقیقاتی برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب گردید.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، طرح تحقیقاتی ارزیابی شاخصهای کارآفرینی در کشور، به مدت ۱۴ سال به صورت مسمتر انجام و گزارش آن به دو زبان فارسی انگلیسی در مجامع داخلی و خارجی منتشر می شود.

منبع:

1401/05/20
21:12:36
0.0 /5
459
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی