آجاک - acak آینده پژوهی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

نامگذاری امسال با عنوان تولید و دانش بنیان نقطه عطفی برای کشور است

نامگذاری امسال با عنوان تولید و دانش بنیان نقطه عطفی برای کشور است

به گزارش آجاک دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: نامگذاری سال 1401 با عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرینی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای کشور است که تنها متعلق به امسال نیست بلکه مسیری است که باید آنرا در سالهای آتی ادامه دهیم.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سعید رضا عاملی در بازدید از نمایشگاه رویداد ملی عصر امید اضافه کرد: مسیری که دانشگاه ها امسال ایجاد کردند در حقیقت پیوند زدن آموزش، پژوهش و اشتغال است و دقیقاً در امتداد دیدگاه رهبر معظم انقلاب برای عنوان امسال است.
وی اشاره کرد: رهبر معظم انقلاب سالهای مختلف را با عنوان اقتصادی نامگذاری کردند. یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصادی اگر به زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی هم توجه کند، یک نام نمای بزرگ ملی به وجود می آورد و یک احساس عضویت اجتماعی و افتخار ملی برای همه مردم به وجود می آورد
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امروز زمان قدرت فناوری های نو است. دانشگاه آزاد باید سرمایه گذاری بنیادین را در فناوری های نو دنبال کند.
عاملی با اعلان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با یک نگاه ماموریت گرایی، متناسب با اکوسیستم محلی و ناحیه ای حرکت می کند، اظهار داشت: این دانشگاه ظرفیت فراگیر ملی را در یک بستر نمایشگاهی به فعلیت درآورد و موفق شد بنیان یکپارچه ای از مجموعه ظرفیت علمی و فناوری را به نمایش بگذارد.
وی اضافه کرد: این دانشگاه با ۲۴ هزار نفر عضو هیات علمی و نزدیک به یک میلیون دانشجو و واحدهای گوناگون در ۳۱ استان کشور یک سرمایه انسانی و اجتماعی بزرگ است که وقتی در رتبه بندی های علمی جهان قرار می گیرد جزو ۲۰ دانشگاه برتر جهان می شود.
استاد دانشگاه علوم ارتباطات اشاره کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در فناوری نانو رتبه چهارم را به لحاظ مقالات علمی پیدا کرده و این نشان میدهد که ظرفیت بزرگی در این دانشگاه وجود دارد.
عاملی به جامعه علمی دانشگاه آزاد و رئیس این دانشگاه تبریک اظهار داشت که توانسته این سرمایه را با کارهای زیرساختی در یک شیب رشد قرار دهد.
وی اشاره کرد: مطمئن هستم این مسیر اگر با زیرساخت های فکری و برنامه ریزی که برای آنها فراهم شده ادامه یابد در سال های آتی یک جایگاه بسیار شکوفا در سطح ملی پیدا می کند.
به گزارش آجاک به نقل از خبرگزاری ایرنا، رویداد ملی عصر امید با شعار «۱۰۰۰ ایده و استارت آپ، ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق و ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت» عصر یکشنبه هشتم خردادماه با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
۱۱ گروه پژوهشی، ۱۳ هسته پژوهشی، ۴۸ زیرساخت، ۹ هسته آزمایشگاهی و تعمیرکاران، ۱۵۵ ایده و استارتاپ و ۵۵ شرکت فناور و خلاق در رویداد ملی "عصر امید" و همزمان با چهلمین سالگرد فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده و دستاوردها، طرح ها و ایده های و ظرفیت های علمی تحقیقاتی و کاربردی خودرا به منصه ظهور گذاشته اند.
رویداد ملی عصر امید تا فردا (چهارشنبه ۱۱ خردادماه) در مصلی امام خمینی (ره) با محوریت ارائه برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم، معرفی دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه و پرداختن به نیاز مردم برپا است.
در این رویداد، علاوه بر ارائه دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه تحول و تعالی، اسناد آمایش استانها، تحولات و مسیر آینده دانشگاه عرضه شده است.


منبع:

1401/03/12
23:31:51
0.0 /5
427
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی