آجاک - acak آینده پژوهی

اتصال کپسول دراگون امروز به ایستگاه بین المللی فضایی

اتصال کپسول دراگون امروز به ایستگاه بین المللی فضایی

کپسول دراگون شرکت فضایی اسپیس ایکس امروز چهارشنبه ۲۲ دسامبر (اول دی) ساعت ۱۲: ۳۰ دقیقه به وقت مسکو بطور خودکار به ایستگاه فضایی بین المللی متصل می شود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپیس، شرکت فضایی اسپیس ایکس روز گذشته سه شنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) فضاپیمای دراگون را به منظور ارسال مجدد آذوقه و تجهیزات به ایستگاه بین المللی فضایی، پرتاب کرد.
برای این منظور راکت حامل «فالکون-۹» در ساعت ۰۵: ۰۷ بامداد به وقت منطقه زمانی شرق (۱۳: ۰۷ به وقت مسکو) از سایت پرتاب در کیپ کاناورال واقع در فلوریدا پرتاب شد. این فضاپیما حدود ۳.۳ تن محموله شامل مواد غذایی، تدارکات، تجهیزات برای خدمه و مواد برای آزمایش های مختلف را به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل خواهد داد. این بیست و چهارمین مأموریت از سری پرواز هایی است که توسط ناسا برای ارسال محموله و تجهیزات به ایستگاه بین المللی فضایی انجام می شود.
شرکت فضایی اسپیس ایکس در توییتی نوشت: مرحله نخست راکت فالکون ۹ روی کشتی بدون سرنشین «تنها دستورات را بخوان» فرود آمد و صدمین فرود موفقیت آمیز یک تقویت کننده موشک کلاس مداری را رقم زد! شش سال پیش این فضایی موفق شد که برای نخستین در روز ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ مرحله اول این راکت حامل را با موفقیت روی زمین بازگرداند.
قرار است راکت دراگون امروز چهارشنبه ۲۲ دسامبر ساعت ۴: ۳۰ دقیقه به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۱۲: ۳۰ دقیقه به وقت مسکو) به طور خودکار به ایستگاه بین المللی فضایی متصل شود. انتظار می رود که کپسول دراگون برای حدود یک ماه در مدار زمین باقی بماند و بعد از آن از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شده و در سواحل فلوریدا فرود آید.

1400/10/03
11:22:52
0.0 /5
690
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی