آجاک - acak آینده پژوهی

ناسا از کشف ۳۰۱ سیاره فراخورشیدی جدید آگاهی داد

ناسا از کشف ۳۰۱ سیاره فراخورشیدی جدید آگاهی داد

آجاک: پژوهشگران سازمان فضایی آمریکا (ناسا) موفق به کشف 301 سیاره فراخورشیدی جدید شدند. سیاره های فراخورشیدی سیاره هایی هستند که در خارج از منظومه شمسی قرار دارند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این اکتشافات جدید مجموع سیاره های فراخورشیدی تایید شده را از زمان کشف نخستین سیارات در اواسط دهه ۱۹۹۰، به چهار هزار و ۵۶۹ سیاره می رساند.
ناسا اعلام نمود که این اکتشافات را می توان به شبکه جدیدی به نام ExoMiner نسبت داد که از سوپر کامپیوتر ناسا به نام Pleiades استفاده می نماید و می تواند سیارات فراخورشیدی واقعی را از انواع مختلف سیاره های فراخورشیدی فریب دهنده یا «مثبت های کاذب» تشخیص دهد.
شبکه ExoMiner مکمل کارشناسانی است که در تجزیه و تحلیل داده ها و رمزگشایی آنچه که یک سیاره است و آنچه که سیاره نیست، حرفه ای هستند. ناسا یک آرشیو آنلاین دارد که حاوی جزئیات اکتشافات سیاره فراخورشیدی است.
در همین حال، مطالعه ای توسط دانشگاه پردو در سال ۲۰۱۹ نشان داد اخترشناسان دو سیاره فراخورشیدی را شناسایی کرده اند که حتی می توانند از حیات پشتیبانی کنند. در همان سال، دو دانشمند به سبب کشف یک سیاره فراخورشیدی که به دور یک ستاره از نوع خورشیدی می چرخد، جایزه نوبل فیزیک را دریافت نمودند.


منبع:

1400/09/03
14:23:24
0.0 /5
764
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی